Dzień Działacza Kultury obchodzony jest 29 maja każdego roku. Ma na celu uhonorowanie i nagrodzenie ludzi promujących różne wydarzenia kulturalne.

To dobra okazja żeby podziękować wszystkim tym, którzy bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju tak samej Kultury jak i świadomości o niej.

Nie zapominajmy o tych, którzy do rozwoju kultury przykładają się pośrednio. Każdy, dzięki komu świat dzisiejszej kultury wygląda tak jak wygląda obecnie- zasługuje na podziękowanie.

Zorganizowanie wydarzeń, koncertów, spektakli, warsztatów (…) to bardzo ciężka praca, która wymaga ze strony organizatora niesamowitego skupienia i zaangażowania. Trzeba jednak przyznać, że jest to praca wdzięczna a jej efekty cieszą oko i często ucho. Nie ma wspanialszej pracy od tej, która dostarcza satysfakcji nie tylko wykonawcy ale i osobom, które tym wykonaniem mogą się rozkoszować. Praca z kulturą i przy kulturze zdecydowanie dostarcza wiele radości i dumy. Właściwie jest nie tylko pracą czy źródłem utrzymania, jest przede wszystkim sposobem na życie, pasją.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przyczyniają się do rozwoju Kultury. Jesteście wielcy. Dziękujemy i prosimy o więcej.