Dziękujemy!

Czas żmudnych przygotowań do Benefisu zespołu Wista Wio! za nami. Niełatwo było przygotować scenariusz wydarzenia, bowiem piętnastoletni okres obfitował w liczne zdarzenia, uroczystości, występy… Co wybrać? O czym wspominać? – głowiły się benefisantki. Stanęło na ośmiu obrazach, w których w telegraficznym skrócie opowiedziano o początkach działalności grupy, założycielach, nazwie zespołu, obranych celach, współpracy z innymi artystami. Nie zabrakło wspomnień i anegdot. Obrazy przeplatano występami„Wista Wio!” oraz zaprzyjaźnionych wykonawców. „Potęgowianki”, „Kapela z Gminy Damnica”, Krzysztof Szpot, Jerzy Waldemar Awchimieni, Patrycja Pikuła, Wiktoria Szycko oraz „Małe Wiśta Wio!” sprawili wielką radość jubilatkom. A wśród publiczności same znakomitości! Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo Pan Waldemar Ziętarski, księża Parafii Skórowo, Radni Gminy Potęgowo, dyrektor SP w Skórowie Pan Andrzej Malinowski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Potęgowie Pani Maria Ksel, pracownicy jednostek samorządowych. Nie zabrakło byłych uczestniczek „Wiśta Wio!”, rodzin, przyjaciół i sympatyków zespołu. Nietuzinkowy koncert przebiegał w miłej atmosferze, dostarczył bohaterkom wielu wzruszeń i z pewnością pozostanie w ich wspomnieniach na wiele lat.

Wydarzenie nie mogłoby odbyć się, gdyby nie przychylność Wójta Gminy Potęgowo Dawida Litwina oraz akceptacja oferty realizacji zadania publicznego pn. „Benefis Wiśta Wio! z okazji 15-lecia działalności oraz wyjazd integracyjny dla aktualnych członków zespołu”, którą złożyło Stowarzyszenie Wista Wio i Przyjaciele.

Przed zespołem jeszcze wyjazd integracyjny, który będzie godną nagrodą za lata społecznej pracy i zaangażowanie w rozwój kultury w Gminie Potęgowo.

tekst: Izabela Zielińska