Ponad 30 instrumentalistów zaprezentowało swoje umiejętności podczas III Przeglądu Solistów-Instrumentalistów organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie z dnia 18 listopada 2016r.Wszystkich przybyłych przywitały dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie Pani Joanna Basiak w towarzystwie Pani Magdaleny Semak.

Uczestnicy konkursy występowali w 6 kategoriach. W kategorii klasy 0-III I m-ce otrzymała Urszula Drzazgowska, II m-ce zajął Paweł Kąkol, III m-ce Seweryn Potrykus. W tej kategorii występowali  Filip Kupski i Michalina Boniecka. w kategorii w kategorii  klasy IV-VI I m-ce  otrzymał Igor Ropela, II miejsca  nie przyznano, III m-ce zajęła Julia Wałcerz, o nagrody walczyła również Wiktoria Celban. W kategorii gimnazjum uczestniczyli: Magdalena Wietrzyńska, Filip Kościelski, Hubert Józefiak, Kacper Stankiewicz, Justyna Dubacka, Roman Walczykowski. I miejsce zajęła Patrycja Groch, II m-ce zajął Kacper Zieliński, III m-ce  Paweł Bałbatun, wyróżnienie: Olga Kopczewska. W kategorii dorośli rywalizowało 5 uczestników: I m-ce  zajął Paweł Zieliński, II m-ce  Weronika Leszczyńska, a III Michał Poszke. W tej konkurencji występowali Julita Kuczborska, Stanisław Odija. W kategorii duety 0-III wyróżnienie otrzymały Martyna Słomińska i Wiktoria Kozłowska, natomiast w kategorii duety gimnazjum I m-ce otrzymali Roman Walczykowski i Michał Poszke, którzy rywalizowali z Nikolą Kędra i Kingą Szczepańską. Grand Prix Festiwalu decyzją jury otrzymała Zuzanna Fitowska.

Przyznano puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Koło Łowieckie "Darzbór" w Słupsku, Senatora RP Kazimierza Kleina, Dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnej w Pruszczu Gdańskim, Starostę Powiatu Słupskiego, Posła na Sejm RP Zbigniewa Konwińskiego, Wójta Gminy Potęgowo, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy w poszczególnych kategoriach.

Artystom towarzyszyli najbliżsi, instruktorzy oraz zaproszeni goście.

Na widowni zasiedli mi.n.: Senator RP Kazimierz Kleina, Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, dyrektor CER w Warcinie Pan Mariusz Smoliński, dyrektor ZS w Potęgowie Leszek Domaszk,  dyrektor GBP w Potęgowie Pani Maria Ksel, Dyrektor ANR w Pruszczu Gdańskim Pan Adam Sasiuk.Prezes GS „Samopomoc Chłopska” w Potęgowie Pan Stanisław Zelik, Radna Gminy Potęgowo Pani Grażyna Pokuć.

Uczestników przeglądu oceniała komisja w składzie: Pani Medea Berianidze- przewodnicząca dzisiejszej komisji, pracownik akademicki, wszechstronnie wykształcony muzyk, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród; Pan Zbigniew Piątkiewicz- muzyk – trębacz. Pochodzi ze Zduńskiej Woli. Z wykształcenia trębacz, członek orkiestry Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno – Oświatowego „Reduta”. Występował w wielu orkiestrach cyrkowych na całym świecie (m.in. w Antwerpii, Paryżu, Berlinie). Obecnie współpracuje jako instrumentalista z wieloma zespołami rozrywkowymi; Pan  Andrzej Machutta - muzyk słupskich zespołów, instrumentalista, były pracownik Akademii Pomorskiej w Słupsku na Wydziale Muzyki, Prezes oddziału słupskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Na zakończenie Dyrektor GOK w Potęgowie złożyła wszystkim przybyłym serdeczne podziękowania za zaangażowanie. do gratulacji i życzeń przyłączyli się także Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin oraz przewodnicząca tegorocznego konkursu Pani Medea Berianidze. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!