11 Listopada to dzień obchodów Święta Niepodległości.  W tym roku tę ważną rocznicę obchodzimy po raz 101. Aby upamiętnić te wydarzenia, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, jak co roku zaprosił wszystkich mieszkańców Gminy Potęgowo na wieczornicę. 8 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 do sali Gminnego Centrum Kultury przybyli zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, Zastępca Wójta Pani Anna Boniecka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Waldemar Zientarski, Radni Gminy Potęgowo, Dyrektor SP w Skórowie Pani Agnieszka Fir, Zastępca Dyrektora SP w Łupawie Pani Monika Pokultinis, Dyrektor SP w Potęgowie Pan Leszek Domaszk, Zastępca Dyrektora SP w Potęgowie Pan Sławomir Hinca, sołtysi, mieszkańcy gminy, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Skórowie wraz z nauczycielami oraz artyści występujący tego dnia na naszej scenie. Uroczystość rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego. Część artystyczną rozpoczął występ solistki Nikoli Kędry, która nostalgicznie wprowadziła nas w obchody tego jakże radosnego święta. O poległych za ojczyznę w solowym występie przypomniała kolejna występująca tego wieczoru- Julia Saganowska. Solistki, reprezentujące GOK w Potęgowie, przygotował Pan Daniel Spoczyński. Aby uczcić narodowe święto, montaż słowno- muzyczny zaprezentowały zgromadzonej publiczności dzieci i młodzież ze SP w Skórowie przedstawieniem „Pieśń o Tej, co nie zginęła”, przygotowane przez panią Izabelę Zielińską i Pana Jacka Heidenreicha. Na zakończenie, pieśni patriotyczne zaprezentowały zespoły "Jutrzenka” i "Legato" działające przy Domu Ludowym w Żochowie. W trakcie uroczystości po raz kolejny mogliśmy obejrzeć wystawę falerystyczną, należącą do Pana Tomasza Kluski.  Po części artystycznej tradycyjnym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali kolejne obchody Niepodległej Polski i brali udział w tej doniosłej uroczystości.

Więcej zdjęć poniżej :

Wieczornica 2019