Aktywne Wakacje z GOKiem 2019, czas podsumowań

Dwa miesiące to przecież bardzo dużo czasu! Jednak jeśli mowa o wakacjach, zawsze jest wrażenie, że mijają one za szybko! W GOKu staraliśmy się z całych sił rozciągnąć ten czas, wypełniając go mnóstwem atrakcji, zabaw i zajęć.

Tradycyjnie w naszym domu kultury i świetlicach wiejskich od poniedziałku do piątku odbywały się tematyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Każdego dnia urozmaicone zajęcia dawały dzieciom możliwość nauczenia się nowych gier i zabaw, konkurowania w zawodach ruchowo-sportowych na świeżym powietrzu, integracji podczas przygotowywania wspólnych posiłków czy kreatywnego tworzenia w ramach zajęć plastycznych.

Dla dzieciaków, które żądne są poznawania nowych miejsc w naszej ofercie na wakacje znalazły się również wycieczki. Razem z GOKiem można było odwiedzić Tajną Bazę Piracką w Grąbkowie, Sea Park w Sarbsku i Bunkry Bluchera w Ustce. Dla amatorów kina zorganizowaliśmy wyjazd do Lęborka na bajkę „Sekretne życie zwierzakówjak domowych 2”. Odbyły się także warsztaty ceramiczne, podczas których dzieciaki ulepiły swoje autoportrety. W ofercie wakacyjnej nie zabrakło zajęć podążających nurtem nowych technologii. Dzieci z naszej gminy mogły bezpłatnie wziąć udział w warsztatach z robotyki i Penów 3D, podczas których uczyły się konstruować i programować proste roboty oraz drukować różne trójwymiarowe formy. Oprócz wycieczek, kina, nauki i zabaw nie zabrakło zajęć muzycznych! Dzięki Stowarzyszeniu Wiśta Wio i Przyjaciele dla naszych małych mieszkańców odbyły się dwa spotkania z cyklu Wakacyjne Animacje Muzyczne, podczas których członkowie zespołu Michalove zaprezentowali uczestnikom wiele ciekawych instrumentów. Dzieci w różnym wieku próbowały wspólnego muzykowania, interpretowania melodii, ćwiczyły umiejętności zachowania rytmu i dynamiki. W ramach muzycznych zajęć w GOKu odbyły się warsztaty umuzykalniające, podczas których uczestnicy nagrali piosenkę!

Podczas wakacji odbyły się duże imprezy, na których obowiązkowo pojawiły się darmowe dmuchańce, malowanie buziek czy kręcenie balonów. Były to Dni Gminy Potęgowo 2019, Nordic Walking oraz Festyn Tradycji i Smaków w Karznicy. Dwa miesiące wakacji upłynęły bardzo szybko i intensywnie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za korzystanie z naszej oferty wakacyjnych zajęć! Cieszymy się, że możemy dla Was urozmaicać ten czas!