3 sierpnia przy pachnącym nowością CPPL w Karznicy odbył się Festyn Tradycji i Smaków. Na pewno nie był to zwykły jarmark! Świadczyła o tym duża frekwencja gości, mieszkańców, wystawców, artystów...
Wydarzenie rozpoczął wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Jagodzińskiej "Malowane pod wiat... nadzieją", będącej podsumowaniem 30 lat pracy artystycznej malarki. Na rynku wystawiło się 16 producentów od swojskich wędlin po artystyczne rękodzieło. Podczas festynu rozstrzygnięto dwa konkursy: kulinarny dla dorosłych i plastyczny dla przedszkolaków. Mocnym punktem programu był pokaz kulinarny przygotowany przez prawdziwych mistrzów kuchni. Szczególną atmosferę stworzyła muzyka i śpiewy. Na scenie wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły: ,,Wiśta wio" z Potęgowa, KGW Polanki z Karżnicy, ,,Ale babki" z Kobylnicy i wesoła grupa z Damnicy ,,Damniczanki". Stałym już punktem były animacje dla dzieci, które tym razem przeprowadziła Pompalina - animacje i wariacje.
Ku zaskoczeniu wielu, mała, niepozorna Karżnica stała się Centrum Promocji Produktu Lokalnego naszej gminy, w którym czuć rodzinną atmosferę, zaangażowanie mieszkańców i wielkie chęci kontynuacji takich przedsięwzięć! Kibicujemy :)
Zapraszamy do fotorelacji