Czas leci szybko, kiedy dużo i ciekawie się dzieje! Dwa tygodnie ferii w Gminie Potęgowo upłynęły błyskawicznie pod znakiem dobrej zabawy poprzez kreatywne i twórcze zajęcia,  edukacyjne spotkania, ruchowe wyzwania. GOK zapewnił dzieciom sporo atrakcji z różnych dziedzin.

Feriadę 2019 zainaugurowały warsztaty ceramiczne. Niepozorna glina i praca z nią rozwija kreatywność, wyobraźnie i zdolności manualne. Poprzez plastyczność materiału, gdzie drobny ruch i wgniecenie powoduje zmianę kształtu, pozwala na wyładowanie ekspresji twórczej i przynosi doskonały efekt terapeutyczny: relaksuje, uspokaja, wycisza, pozwala na oderwanie się od codzienności, problemów, negatywnych emocji. Dodatkowo uczy koncentracji, cierpliwości oraz umiejętności planowania, czy współpracy. Praca z gliną wzbudza i rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz doskonali sprawność manualną i motoryczną i koordynację wzrokowo- ruchową. No i w końcu efektem są piękne prace!- widzicie ile plusów ?:)

Zajęcia manualne kontynuowane były poprzez warsztaty lalkarskie, podczas których dzieci własnoręcznie tworzyły pacynki i maskotki. Praca z igłą wymaga wielkiej uważności i cierpliwości- o dziwo, nie zabrakło ani jednego ani drugiego! Zajęcia były pracochłonne i czasochłonne ale efekty były zdumiewające. Na koniec warsztatów dzieciaki w grupach pracowały nad miniprzedstawieniem pacynkowym, co okazało się strzałem w dziesiątkę i przyniosło dużo zabawy i śmiechu!

Zajęcia ruchowe odbywały się w różnej formie. Dużym powodzeniem cieszyły się otwarte zajęcia taneczne z baletu. Dzieci po wymagającej rozgrzewce przyswajały podstawowe elementy tańca i baletu. Wbrew pozorom nie są to jedynie wesołe wygibasy: takie zajęcia rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.

Po raz kolejny w naszym domu kultury odbyły się warsztaty z robotyki i Peny 3D. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się co kryje wnętrze robota, jak się go programuje i w czym może nas wyręczyć.
Dzięki PENOM 3D uczestnicy warsztatów mogli wykonać dowolne figurki, wypukłe rysunki i inne zabawki. Dzięki spotkaniu uczestnicy poznali tajniki nowych technologii w atrakcyjnej formie!

W ostatnim dniu ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie, Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin zorganizował spotkanie z zawodnikami MMA Sławomirem Rawińskim oraz Filipem Bątkowskim. Sportowcy zachęcali najmłodszych, aby aktywnie spędzać czas, uprawiane przez nich dyscypliny sportowe są niezwykle popularne zarówno wśród młodych ludzi jak i dorosłych. Zachęcali do uprawiania sportu gdyż sport jest przestrzenią, gdzie możliwa jest samorealizacja człowieka, jest źródłem wielu pozytywnych emocji, jest sposobem na budowanie relacji z innymi a przede wszystkim daje możliwość kreowania i promowania pozytywnych wzorców. Mamy nadzieję, że już niebawem będzie okazja żeby przekonać się o tym wszystkim na żywo podczas imprez organizowanych w naszej Gminie.

Oprócz zajęć stacjonarnych zorganizowaliśmy wycieczki do kina Fregata do Lęborka oraz na Lodowisko w Rędzikowie.

Cieszymy się z dużej frekwencji, z zaangażowania dzieci podczas zajęć i wciąż nie możemy się nadziwić ile wrodzonych talentów ma mały człowiek:)

Zdjęcia z ferii można obejrzeć na Facebooku.