W ubiegły weekend w GOKu odbyły się wyjątkowe zajęcia! Przy współpracy z zespołem Michalove zorganizowaliśmy warsztaty Pieśni Tradycyjnej i Białego Głosu prowadzone przez Maniuchę Bikont- śpiewaczkę, antropolożkę kultury, uczestniczkę badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. To członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, rytuałami, improwizacją i niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi. Wokalistka zespołów Dziczka, Z lasu, Zespołu śpiewaczego Ewy Grochowskiej, Tęgie Chłopy i wielu innych, wykonujących muzykę tradycyjną in crudo. Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjnym wydarzeniem- udział w nich wzięło ponad 20 osób- w tym sporo osób z poza naszej gminy, których ugościliśmy w naszym ośrodku. Dziękujemy Wiśta Wio i Przyjaciele za przygotowanie pysznych przekąsek i potraw, które posiliły uczestników, dziewczynom z GOKu za przygotowanie sal i pomieszczeń dla gości i osobom, które wzięły udział- za stworzenie świetnej atmosfery, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

Projekt dofinansowany ze środków Partnerstwa Dorzecza Słupi.

Więcej zdjęć na FACEBOOK