30 października w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się V. Powiatowy Przegląd Solistów- Instrumentalistów- konkurs dla muzyków, grających solowo na instrumentach amatorsko i profesjonalnie w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi (klasy I-IV), uczniowie klas V-VII i III gimnazjum oraz dorośli. W tym roku do konkursu zgłosiło się 30 osób. Uczestnicy prezentowali utwory grane na wielu instrumentach, m.in. na trąbce, puzonie, fortepianie, klarnecie, gitarze.

Ideą przeglądu jak co roku jest wykorzystanie integracyjnych właściwości muzyki oraz nagrodzenie instrumentalistów, którzy swoją grą, zaangażowaniem, umiejętnościami i interpretacją prezentowanych utworów przekonali słuchaczy i komisję. W tym roku w skład komisji wchodzili: Medea Berianidze- przewodnicząca, Mirosław Brzozowski i Ewa Misiewicz.

Wyniki tegorocznego przeglądu prezentuja się następująco:

W kategorii  muzycy amatorzy klasy V-VIII i pozostałe klasy gimnazjum

I m-ce  Magdalena Studzińska

II m-ce  Alicja Zamęcka

III m-ce  Maksymilian Winiewicz

w kategorii muzycy amatorzy dorośli:

I m-ce  Kuba Bryzgalski

II m-ce  Bartosz Prondziński

III m-ce  Magdalena Wietrzyńska

wyróżnienie: Weronika Leszczyńska

w kategorii muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy I-IV:

I m-ce  Kajetan Stawski

II m-ce Denis Bachuryński

III m-ce Adam Stojewski

wyróżnienie: Paweł Kąkel

W kategorii  muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy V-VIII
i pozostałe klasy gimnazjum:

I m-ce  Karolina Spoczyńska

II m-ce   Igor Ropela

III m-ce  Filip Kotłowski

Wyróżnienie: Aleksandra Wilczyńska, Oskar Kunkel

w kategorii muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych dorośli:

I m-ce  Błażej Grandicki

Udział w konkursie wzięli również: Michał Kraus,Filip Kupski, Piotr Kowalczyk, Maciej Pospieszny, Konrad Hazak, Agata Otrząsek, Miłosz Wojciechowski, Bartosz Karkocha, Maja Wyrosławska, Katarzyna Chojnacka, Paweł Czaja, Piotr Kąkol, Filip Kościelski

Puchary i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez: Posła na Sejm RP Pan Zbigniewa Konwińskiego, Senatora Rzeczpospolitej Polskiej Pana Kazimierza Kleine, Wójta Gminy Potęgowo Pan Dawida Litwina, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego oraz Starostwo Powiatu Słupskiego.

Wszystkim uczestnikom, komisji, gościom i widzom serdecznie dziękujemy za obecność i muzycznie spędzony czas. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.