Dni naszej Gminy odbywały się 1 i 2. czerwca, pełne wielu atrakcji dla wszystkich mieszkańców, tych najmłodszych jak i starszych! Obchody Dni Potęgowa otworzył VI Rodzinny Bieg
po Zdrowie, w którym udział wzięło kilkaset osób! Po rozgrywkach sportowych, wieczorem w Gminnym Centrum Kultury mieszkańcy gminy mogli podziwiać uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowane przez dzieci i młodzież ze Skórowa, Potęgowa i Łupawy. Odbył się również spektakl teatralny w wykonaniu aktorów
z Nowego Teatru im. Witkacego ze Słupska. Wielką atrakcją Dni Potęgowa był II Puchar Polski Strongman. Swoją obecnością w  wydarzeniu zaszczycili: Dariusz Wejer, Maciej Hirsz, Michał Kopacki, Przemysław Ciechanowski, Mateusz Ostaszewski, Mariusz Pudzian Pudzianowski oraz Sławomir Rawiński. Dalsza część dnia obfitowała w występy muzyczne artystów
z GOK-u w Potęgowie: zespoły Mleczaki, Dzwonieczki, Wiśta Wio, Retro Band oraz soliści: Mateusz Kędra, Maja Konopa, Maja Łoś, Lilia Pieniak, Julia Saganowska, Patrycja Pikuła, Nikola Kędra. Zatańczyły również dwie grupy taneczne z naszego GOK-u pod kierunkiem Pani Joanny Węgrzyn - Kucharek. Gwiazdami wieczoru byli zespół Defis oraz popularny zespół Red Lips.  Przybyli goście a głownie ich najmłodsza część mogła bezpłatnie korzystać z animacji i licznych atrakcji zorganizowanych przez lokalne stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele w ramach zadania publicznego "Animacje Kulturalne dla mieszkańców Gminy Potęgowo podczas obchodów Dni Gminy Potęgowo 2018" finansowanego przez Gminę Potęgowo (zabawy, gry, dmuchańce, malowanie twarzy, kręcenie balonów). Szkoły z Łupawy, Potęgowoa i Skórowa wraz z uczniami i rodzicami przygotowali warsztaty dla uczestników Dni Potęgowa.

Dni Potęgowa nie mogłyby się odbyć tak hucznie bez wparcia naszych sponsorów:

Metryccy - Pan Damian Metyrycki, Pan Mariusz Metrycki, Pan Stanisław Metrycki

Firma Elwoz Pan Mirosław Myszk, Pan Julke Adam Marek

Firma Roza Bracia Różańscy - Pan Tomasz Różański, Pan Piotr Różański, Pan Józef Różański

Zajazd Leśny Staw  - Pan Marcin Jabłoński

Usługi Hydrauliczno- Budowlane Pan Marcin Kitowski

LS Contracting sp. z o.o w Lęborku-  Pani Beata Metrycka, Pan Ruben Lampe

Okna i Drzwi Pan Jerzy Roman

Nadmorskie Elektrownie Wiatrowe Darżyno Sp. z o.o. Pan Marcin Tomaszewski, Pan Marek Tomaszewski, Pan Kazimierz Tomaszewski, Pan Marcin Hoppe

Biedronka Państwo Danuta i Bogumił Szomborg

"INFRACORR" Sp. z o. o. Pan Zbigniew Borkowski - Prezes Zarządu

Agrochembud s.c.  Pan Jarosław Celban, Pan Mieczysław Szulga

PHU Pan Arkadiusz Błażejewicz

AGRO FARM ZIELIŃSCY Pan Grzegorz Zieliński, Pan Krzysztof Zieliński

Haase Farm Sp. z o.o. Pan Łukasz Haase

Mikołajczyk & Wielgus Transport Spedycja Spółka JawnaPan Łukasz Mikołajczyk,Pani Aleksandra i Michał Wielgus

MCP Polska sp. z o.o Pan Adrian Nijssen- dyrektor,

Pan Jerzy Olszewski,

Firmą "Zenon Mikołajczyk i Synowie"Pan Zenon Mikołajczyk, Pan  Czarek Mikołajczyk, Pan Mateusz Mikołajczyk,

Skład Nowicki w Potęgowie Pan Paweł Nowicki,

Yucca PPH. Zakłady torfoweWieliszewo Pan Mirosław Bach,

Restauracja Nostalgia w Poganicach - Pani Danuta Baran, Pan Michał Saganowski,

Firma Agro - Sieć - Pan Łukasz Madej,

Firma Ulenberg -  Mirosław Ulenberg, Andrzej Przepiórka,

którym serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również OSP Łupawa za kierowanie ruchem i pilnowanie ładu i porządku, współorganizatorom: SP w Potęgowie, SP w Łiupawie, SP w Skórowie, Klubowie Sportowemu Orion, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Potęgowo, "Stowarzyszeniu Wiśta Wio i Przyjaciele", Środowiskowemu Domu Samopomocy. Za uatrakcyjnienie obchodów Dni Gminy dziękujemy również licznie przybyłym wystawcom a przede wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich, Gminnej Biblioteki Publicznej w Potęgowie, Środowiskowemu Domu Samopomocy w Potęgowie. Podziękowania kierujemy również do wszystkich przybyłych mieszkańców oraz gości, którzy swoją obecnością uświetnili święto Naszej Gminy.