W dniu 22 marca 2018r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą  Palmę Wielkanocną”. Do konkursu zostało zgłoszonych 28 prac. Prace wykonane zostały przez dzieci i dorosłych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

w kategorii dzieci do lat 6:

I miejsce- Karol Klawikowski,

II miejsce- Alan Piepka

III miejsce- Wiktoria Francuz

Wyróżnienie: Eliza Stefańska

Udział: Jaś Smolak

w kategorii dzieci 7 do 10 lat:

I miejsce- Piotr Klawikowski

II miejsce- Maja Wasilewska

III miejsce- Inka Malek

Wyróżnienie: Ksawery Stefański, Tymoteusz Ciesielczyk , Kordian Josic

Udział: Krystian Arciszewski,  Remigiusz Hinc , Aleksandra Smolak , Nikola Szarko

w kategorii dzieci od lat 11 do 13 lat:

I miejsce- Kamila Zientarska

II miejsce- Zuzanna Hinc

W kategorii dzieci od 13 do 16 lat prac nie zgłoszono.

W kategorii indywidualne dorośli:

I miejsce- Jadwiga Jaworska,

II miejsce- Bernadetta Okrój.

Decyzją komisji w kategorii prace grupowe dzieci, młodzieży oraz dorosłych przyznano następujące nagrody:

w kategorii prace grupowe dzieci do lat 6:

I miejsce- grupa „Motylki” z Przedszkola w Łupawie,

II miejsce- grupa „Biedronki” z Przedszkola w Łupawie,

III miejsce- grupa „4 latków” z Przedszkola w Łupawie,

III miejsce – Społeczne Przedszkole w Szczypkowicach

W kategorii prace grupowe dzieci 7-10 lat prac nie zgłoszono.

W kategorii prace grupowe dzieci 11-16 lat:

I miejsce –  Świetlica wiejska w Łupawie,

II miejsce – Świetlica wiejska w Dąbrównie,

III miejsce – Świetlica wiejska w Rzechcinie.

w kategorii prace grupowe dorośli:

I miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy w Potęgowie,

II  miejsce – Świetlica Wieliszewo.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie.

14 marca odbyły się ostatnie warsztaty kulinarne w ramach realizowanego projektu: "Dietetyka smyka" dofinansowanego z Fundacji BGK. W zajęciach tym razem wzięły udział dzieci z Przedszkola w Potęgowie. W czasie warsztatów dowiedziały się m.in. o zasadach zdrowego odżywiania się w formie gier, zabaw i smakowania potraw. Pomagały również układać dzienny jadłospis i wspólnie z opiekunami przygotowały zdrowe kanapki oraz sałatkę owocową.

Jak co roku święto z okazji „Dnia Kobiet”, odbyło się 9 marca w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie. Wszystkie Panie, które przybyły na uroczystość były witane przez Wójta Gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina, Przewodniczącego Rady Gminy Potęgowo Pana Waldemara Zientarskiego oraz Dyrektora SP w Potęgowie Pana Leszka Domaszka.

Na wszystkie Panie czekała nieodpłatna strefa SPA w której: Pani Roma Szybut zapraszała na zabiegi pielęgnacyjne całego ciała, Pani Joanna Leśniak z salonu fryzjerskiego Atelier w Potęgowie z koleżankami wykonywały nowoczesne fryzury zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, natomiast Pani Paulina Woźniak kunsztowny manicure. Prezentowała się marka „Forever” zeprezentowana przez Panią Sylwię Gołębiewską oraz firma AVON również zagościła dzięki obecności Pani Jowity Właśniak.

Przybyłych gości wspólnie powitali Wójt Gminy Potęgowo Dawid Litwin oraz Przewodniczący Rady Gminy Potęgowo Waldemar Zientarski. Wspólne życzenia z bukietami kwiatów na ręce Pani Joanny Basiak Dyrektor GOK w Potęgowie oraz Pani Teresy Malinowskiej z okazji Dnia Kobiet rozpoczęły piękną uroczystość, podczas której na wszystkich gości, tradycyjnie czekały słodkie wypieki oraz gorące i zimne napoje.

W trakcie tegorocznych obchodów Dnia Kobiet wystąpili: widowisko operetkowe w wykonaniu Tenora z zespołu „Artes Ensemble, zespół „Retro Band”, zespół „Wiśta Wio!”. W scenkach kabaretowych wystąpili „Teatralnie Zakręceni” Remigiusz Ciuńczyk, Monika Klimczyk, Wiesław Wieliczko oraz Krzysztof Kulik.

W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim Paniom za nieodpłatna strefę SPA, wszystkim artystom
za wspaniałe występy, tradycyjnie za przepyszne wypieki paniom
z Gminnego Ośrodka Kultury a gościom za wspaniałą atmosferę podczas imprezy.

W dniu 07.03.2018 w Łupawie odbyły się warsztaty kulinarne z kucharzem. Podczas warsztatów dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, produkty zdrowe i szkodliwe dla organizmu, zrozumiały znaczenie spożywania posiłku przed wyjściem do szkoły oraz drugiego śniadania. W trakcie zajęć kulinarnych uczestnicy projektu przygotowali kolorowe kanapki z warzyw oraz sałatkę owocową. Rodzice i opiekunowie mieli okazję nauczyć się, jak zdrowo i smacznie przygotować śniadanie z dzieckiem.

28.02.2018 odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne z kucharzem dla dzieci i rodziców. Podczas zajęć dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, produkty zdrowe i szkodliwe dla organizmu, zrozumiały znaczenie spożywania posiłku przed wyjściem do szkoły lub przedszkola oraz drugiego śniadania. W trakcie zajęć kulinarnych uczestnicy projektu przygotowali także sycącą zupę z warzyw oraz sałatkę owocową. Rodzice i opiekunowie mieli okazję zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia dzieci w wieku szkolnym z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i upodobań dziecka, nauczyli się, jak zdrowo i smacznie gotować z dzieckiem.