Dziś Witaliśmy Wiosnę, która w tym roku przyszła do nas bardzo nieśmiało. Zimna zima z daleka wytykała do nas język zasłaniając niebo gęstymi chmurami. Jednak dzieciaki z gminy Potęgowo nie dały się sprowokować i świetnie bawiły się na placu zabaw przy GCK w Potęgowie. Zdjęcia mówią same za siebie- Marzanna nie miała z nimi żadnych szans... :) 

Zapraszamy do galerii na FB

 

 

 

Tak pięknie i tyle atrakcji mogło być tylko z jednej okazji: Dnia Kobiet w Gminie Potęgowo. W ten piątkowy wieczór sala Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie przepełniona była pięknymi mieszkankami, kwiatami, pysznościami i stoiskami z atrakcjami dla przybyłych gości:) Wydarzenie uświetniły występy zespołów lokalnych Wiśta Wio i Retro Band z gościnnie występującą Panią Janiną Grudzińską oraz kabaretu Teatralnie Zakręceni. Koncert finałowy wykonał duet z Ustki Justyna&Kris zabawiając publiczność znanymi przebojami włoskimi. Był szał :)

 

Serdeczne podziękowania składamy mieszkankom gminy, które bezpłatnie serwowały różnorodne zabiegi i usługi:

Romie Szybut, Joannie Leśniak ,Paulinie Polut, Agacie Bujdasz, Martynie Duk i Barbarze Szul, Magdalenie Janiszek, Jaśminie Wickiej, Weronice Błażejewicz, Indze Kawałek.

Dziękujemy paniom ze  świetlic wiejskich za przygotowanie upominków dla wszystkich gości  oraz dziewczynom z GOKu za upieczone ciasta, obsługę i dekoracje (serio, napracowały się!).

Dziękujemy za wspólną zabawę, wasze uśmiechy i atmosferę, którą stworzyłyście, robimy to dla Was  z przyjemnością!

Czas leci szybko, kiedy dużo i ciekawie się dzieje! Dwa tygodnie ferii w Gminie Potęgowo upłynęły błyskawicznie pod znakiem dobrej zabawy poprzez kreatywne i twórcze zajęcia,  edukacyjne spotkania, ruchowe wyzwania. GOK zapewnił dzieciom sporo atrakcji z różnych dziedzin. 

Feriadę 2019 zainaugurowały warsztaty ceramiczne. Niepozorna glina i praca z nią rozwija kreatywność, wyobraźnie i zdolności manualne. Poprzez plastyczność materiału, gdzie drobny ruch i wgniecenie powoduje zmianę kształtu, pozwala na wyładowanie ekspresji twórczej i przynosi doskonały efekt terapeutyczny: relaksuje, uspokaja, wycisza, pozwala na oderwanie się od codzienności, problemów, negatywnych emocji. Dodatkowo uczy koncentracji, cierpliwości oraz umiejętności planowania, czy współpracy. Praca z gliną wzbudza i rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz doskonali sprawność manualną i motoryczną i koordynację wzrokowo- ruchową. No i w końcu efektem są piękne prace!- widzicie ile plusów ?:)

Zajęcia manualne kontynuowane były poprzez warsztaty lalkarskie, podczas których dzieci własnoręcznie tworzyły pacynki i maskotki. Praca z igłą wymaga wielkiej uważności i cierpliwości- o dziwo, nie zabrakło ani jednego ani drugiego! Zajęcia były pracochłonne i czasochłonne ale efekty były zdumiewające. Na koniec warsztatów dzieciaki w grupach pracowały nad miniprzedstawieniem pacynkowym, co okazało się strzałem w dziesiątkę i przyniosło dużo zabawy i śmiechu! 

Zajęcia ruchowe odbywały się w różnej formie. Dużym powodzeniem cieszyły się otwarte zajęcia taneczne z baletu. Dzieci po wymagającej rozgrzewce przyswajały podstawowe elementy tańca i baletu. Wbrew pozorom nie są to jedynie wesołe wygibasy: takie zajęcia rozbudzają zamiłowanie do tańca, wyrabiają u najmłodszych poczucie rytmu, muzykalność i koordynację ruchu. Kształtują wrażliwość na piękno, poczucie estetyki, a przede wszystkim wyrabiają u dzieci nawyk prawidłowej postawy i sposób pięknego poruszania się.

Po raz kolejny w naszym domu kultury odbyły się warsztaty z robotyki i Peny 3D. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się co kryje wnętrze robota, jak się go programuje i w czym może nas wyręczyć. 
Dzięki PENOM 3D uczestnicy warsztatów mogli wykonać dowolne figurki, wypukłe rysunki i inne zabawki. Dzięki spotkaniu uczestnicy poznali tajniki nowych technologii w atrakcyjnej formie!

W ostatnim dniu ferii w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie, Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin zorganizował spotkanie z zawodnikami MMA Sławomirem Rawińskim oraz Filipem Bątkowskim. Sportowcy zachęcali najmłodszych, aby aktywnie spędzać czas, uprawiane przez nich dyscypliny sportowe są niezwykle popularne zarówno wśród młodych ludzi jak i dorosłych. Zachęcali do uprawiania sportu gdyż sport jest przestrzenią, gdzie możliwa jest samorealizacja człowieka, jest źródłem wielu pozytywnych emocji, jest sposobem na budowanie relacji z innymi a przede wszystkim daje możliwość kreowania i promowania pozytywnych wzorców. Mamy nadzieję, że już niebawem będzie okazja żeby przekonać się o tym wszystkim na żywo podczas imprez organizowanych w naszej Gminie.

Oprócz zajęć stacjonarnych zorganizowaliśmy wycieczki do kina Fregata do Lęborka oraz na Lodowisko w Rędzikowie.

Cieszymy się z dużej frekwencji, z zaangażowania dzieci podczas zajęć i wciąż nie możemy się nadziwić ile wrodzonych talentów ma mały człowiek:) 

Zdjęcia z ferii można obejrzeć na Facebooku.

W ubiegły weekend w GOKu odbyły się wyjątkowe zajęcia! Przy współpracy z zespołem Michalove zorganizowaliśmy warsztaty Pieśni Tradycyjnej i Białego Głosu prowadzone przez Maniuchę Bikont- śpiewaczkę, antropolożkę kultury, uczestniczkę badań terenowych w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. To członkini zespołów muzycznych i teatralnych zajmujących się muzyką tradycyjną, rytuałami, improwizacją i niekonwencjonalnymi technikami wokalnymi. Wokalistka zespołów Dziczka, Z lasu, Zespołu śpiewaczego Ewy Grochowskiej, Tęgie Chłopy i wielu innych, wykonujących muzykę tradycyjną in crudo. Warsztaty okazały się bardzo atrakcyjnym wydarzeniem- udział w nich wzięło ponad 20 osób- w tym sporo osób z poza naszej gminy, których ugościliśmy w naszym ośrodku. Dziękujemy Wiśta Wio i Przyjaciele za przygotowanie pysznych przekąsek i potraw, które posiliły uczestników, dziewczynom z GOKu za przygotowanie sal i pomieszczeń dla gości i osobom, które wzięły udział- za stworzenie świetnej atmosfery, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!

Projekt dofinansowany ze środków Partnerstwa Dorzecza Słupi.

Więcej zdjęć na FACEBOOK

 

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka, zorganizowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Sala ledwo ledwo pomieściła przybyłych gości a wzruszające i urocze wystepy maluchów stworzyły wspaniałą atmosferę i wywołały morze uśmiechów wśród publiczności :)

Zapraszamy do 

fotogalerii na FACEBOOKu