12 stycznia br. razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz 17 zagrał sztab w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie. Podczas tegorocznego finału zbieraliśmy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej: inkubatorów, monitorów, respiratorów, strzykawek automatycznych i objętościowych, zakup ultrasonografów i echokardiografów.

Jak co roku na sukces sztabu, który mieścił się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, pracowało kilkadziesiąt osób: 44 wolontariuszy zbierających pieniądze na ulicach naszych wiosek, wolontariusze pracujący przy organizacji części artystycznej, licytacjach, sklepiku, liczący zebrane w puszkach pieniądze, pielęgniarka, strażacy. Na całodniowe atrakcje zapraszały Panie: Joanna Basiak, Izabela Zielińska i Izabela Marchewka, które po raz kolejny poprowadziły finał w Potęgowie. Finałowe granie zaczęliśmy tradycyjnie od godz. 1500, a zakończyliśmy po godz.2000 tradycyjnym "Światełkiem do nieba".

Występy solistów i zespołów działających przy GOK oraz licytacje przeplatały się przez cały czas trwania imprezy. Rekordy padały podczas tegorocznego finał nie tylko w Warszawie. Wśród najdrożej sprzedanych "gadżetów" ofiarowanych na finał w Potęgowie znalazły się m.in.: obraz namalowany przez panią Annę Dajnowicz, szafka wykonana przez pana Mariusza Wasilewskiego, tort ofiarowany przez strażaków z OSP w Potęgowie, figurka Jurka Owsiaka wykonana przez panią Ewę Piepka, kalendarze, talony, słodkie wypieki oraz gadżety podarowane przez sponsorów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się orkiestrowe gadżety: najdroższa wylicytowana koszulka osiągnęła kwotę 400 zł, a niemowlęce body wylicytowano za 500zł.

28 finał WOŚP w sali GCK w Potęgowie rozpoczął występ dzieci z Przedszkola w Potęgowie. Podczas  finałowego grania na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły działające przy GOK, przygotowani przez panią Barbarę Krasnoborską, panów Daniela Spoczyńskiego i Marcina Gałązkę: zespół "Mleczaki", solistki: Nikola Kędra, Oliwia Basarab, Milena Wesołowska, Marcelina Placha, Lena Woźniak, zespół wokalny w składzie: Agata Lipka, Patrycja Boetcher, Natalia Woźniakowska, zespół wokalny w składzie: Julia Lipka, Maja Łoś, Liliana Pieniak. Na scenie wystąpił także zespół dziecięcy "Dzwonki" z ZS w Potęgowie pod kierunkiem pani Barbary Krasnoborskiej; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku Julia Marchewka, Chór z Łupawy, duet Maja i Piotr Konopa, grupy taneczne ze Stacji Kultura w Lęborku prowadzone przez panią Natalię Kubica, KGW Karżnica "Polanki", KGW Malczkowo "Gospodynki" pod kierunkiem pana Dariusza Narlocha, zespół "Wiśta Wio" pod kierunkiem pani Izabeli Zielińskiej, "Retro Band" pod kierunkiem pana Zbigniewa Ulaszka w składzie: Marian Pikus, Andrzej Makuch, Roman Pastuszko, Marek Leśniewski, Zbigniew Ulaszek. Na zakończenie naszego finałowego grania na scenie wystąpili Sylwia Krymska i Krzysztof Cygan czyli zespół  "Legato".

Równocześnie, podczas występów i licytacji Strażacy z OSP w Potęgowie i Łupawie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych, Pani Krystyna Wielgus wykonywała badania ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu cukru we krwi, natomiast pani Agnieszka Sokołowska zapraszała najmłodszych na malowanie twarzy. Przez cały dzień działał także orkiestrowy sklepik, który oferował m.in. gorące przekąski, słodycze, kawę, herbatę, pyszne ciasto i wiele innych pyszności. Dochód ze sklepiku także wsparł orkiestrowe granie.

 

Dzięki hojności darczyńców i sponsorów oraz ciężkiej pracy wolontariuszy, w tym roku po raz kolejny udało nam się pobić rekord i choć liczenie wciąż trwa, już możemy pochwalić się kwotą 50.000 zł !!! W tym roku w orkiestrową zbiórkę na ulicach naszych wiosek zaangażowało się 44 wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży ze Szkół Podstawowych w: Potęgowie, Łupawie i Skórowie, z Przedszkola w Potęgowie, opiekunkom młodzieży, Paniom Dorocie Weiwer, Iwonie Górskiej i Agnieszce Fir, a także osobom prywatnym: Michałowi i Ryszardowi Knaś, Pani Elżbiecie Szczepańskiej, Pani Zofii Szóstakiewicz, Pani Oli Nowak z córką Tosią. Wolontariusze, zbierający pieniądze do późnych godzin wieczornych, intensywnie kwestowali na ulicach Naszej Gminy, dzięki czemu zebrali w tym roku około 27 tysięcy zł. Wśród najaktywniejszych byli: Julia  Marchewka, Franciszek Wasylko, Hania Ramult, Igor Zółciński, Magdalena Tutak, Jan Müller.

Serdecznie dziękujemy: wszystkim sponsorom i ofiarodawcom wrzucającym datki do  puszek oraz biorącym udział w licytacjach, zespołom, grupom tanecznym, solistom, dzieciom, młodzieży i dorosłym za piękne występy, instruktorom, opiekunom i nauczycielom za przygotowanie występów; za współprowadzenie tegorocznej imprezy Izabeli Zielińskiej, Izabeli Marchewce, pomagającym Justynie Wasylko, Karolinie Czerwińskiej, Beacie Lemek, Natalii Matusiak, Julii Marchewce, Krzysztofowi Marchewce, akustykom Panu Grzegorzowi Bednarskiemu, Hubertowi Wiśniewskiemu, Kacprowi Wiśniewskiemu, Maciejowi Basiakowi; za pracę w sklepiku i na zapleczu: Eli Kędra, Tomaszowi Wasylko, Romie Szybut, Arkowi i Emilii Damaszkom, Piotrowi Mazurkiewiczowi, Renacie Kozioł, Piotrowi Lemkowi. Za umożliwienie zbadania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi dziękujemy doktorowi Cezaremu Zielewskiemu oraz pani Krystynie Wielgus za wykonanie tegorocznych badań.  Finałowe podsumowanie puszek możliwe było dzięki: Paniom Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, Oldze Młynarczyk, rodzinie Pradlików - Agnieszce, Aleksandrze i Robertowi, którzy wytrwale, do późnych godzin nocnych liczyli zebrane pieniądze. Dziękujemy im za ciężką pracę. Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Potęgowie i Łupawie za pomoc, wsparcie i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

W tym roku wsparli nas finansowo:

1.      Nadleśnictwo Łupawa

2.      Agencja artystyczna "J.J." Janina Janusiewicz

3.      Skład "Nowicki" w Potęgowie

4.      Usługi Remontowo- Budowlane Mieczysław Szulga

5.      Biuro Obsługi Budownictwa Jarosław Celban

6.      Firma E-poNET Robert Huras, Łukasz Ulaszek

7.      Firma CMHT Tomasz Czmoch

8.      Zenon Mikołajczyk & Synowie

9.      Zakład Mechaniczny Damian Polut

10.  Piekarnia Robert Nowicki Godętowo

11.  Gospodarstwo rolne Maciej Basiak

12.  PHU Arkadiusz Błażejewicz

13.  Gospodarstwo Rolne Michał Mikołajczyk

14.  Roza Bracia Rożańscy

15.  Gospodarstwo Rolne Błażej Piotrowski

16.  Mikołajczyk&Wielgus Transport Spedycja sp.j.

 

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

 

1.      firma „Agro-Sieć”  Nowa Dąbrowa

2.      pan Zbigniew Orzechowski

3.      Firma Ulenberg, Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg

4.      Stolarz meblowy Mariusz Wasilewski MARIO

5.      „Bar Bożenka” w Potęgowie

6.      pani  Anna Dajnowicz, Potęgowo

7.      ZAKŁAD  FRYZJERSKI w Potęgowie pani Katarzyna Maszota

8.      ZAKŁAD MECHANICZNY Damian  Polut

9.      pani Alicja Pietrzyk

10.  Zaplatane w Starym Młynie Anita Baran

11.  pani Małgorzata i Jacek Różańscy

12.  pani Ewa Piepka

13.  pan Dariusz Narloch

14.  pani Urszula Jagodzińska

15.  KGW "Gospodynki" w Malczkowie

16.  KGW "Polanki" z Karżnicy

17.  państwo Lucyna i Przemek Piepka

18.  państwo Halina i Zbigniew Ulaszek

19.  "ATELIER" Joanna Leśniak 76-230 Potęgowo

20.  METRYCCY Skórowo 76-230 Potęgowo

21.   Stacja Kultura pani Natalia Kubica

22.  pani Anna Saganowska

23.  pani Natalia Pikuła

24.  Zajazd Leśny Staw P. Marcin Jabłoński

25.  pani Wioleta Bazowska Sklep odzieżowy w Potęgowie

26.   pani Małgorzata Müller

27.  państwo Iwona i Piotr Szymańscy

28.  państwo Ewa i Adam Malinowscy

29.  państwo Danuta i Bogdan Brylowscy

30.  Pani Julia Narodzonek

31.  Szymon Celban

32.  Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie

33.  Stacja Bella Studio Kosmetyczne P. Roma Szybut

34.  Firma CMHT - Tomasz Czmoch

35.  „JOANNA” Ręczne Ozdabianie Świec Arkadiusz Boniecki Grąbkowo

36.  Karolina Gołębiowska Pałac w Grąbkowie

37.  państwo Beata i Piotr Lemek

38.  Gminna Biblioteka Publiczna w Potęgowie

39.   pani Urszula Habza

40.  pan Paweł  Kostecki

41.  pani Beta Szmyt

42.  państwo Kinga i Grzegorz Zielińscy  firma Agro Farm

43.  państwo Sylwia i Mariusz Wyrostkiewicz

44.  OSP Potęgowo

45.  OSP Łupawa

 
 

           

Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, uczestnikom aukcji, wolontariuszom, każdej życzliwej osobie, która wspierała tegoroczną akcję WOŚP, bo bez Was organizacja finału nie byłaby  możliwa.

Liczenie wciąż trwa, a wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli dołożyć swojej cegiełki do finałowego grania, zapraszamy po gadżety do GOKu!

 

Fotorelacja poniżej

28 Finał WOŚP Potęgowo 2020

Tradycyjnie, z okazji "Mikołajek" zaprosiliśmy wszystkie dzieci z Gminy Potęgowo do wspólnego świętowania pod hasłem "Mikołajki jak z bajki". Były wspólne pląsy, zabawy, a dla wszystkich uczestników bajkowych Mikołajek słodycze i chłodzące napoje... Dziękujemy śnieżynce Klaudii z ekipą z "Przygody" za poprowadzenie dzisiejszej imprezy. Przy wspólnych zabawach, tańcach i śpiewaniu największych przebojów czekaliśmy na przybycie Mikołaja!!! Razem z naszymi gośćmi bawiliśmy się całe piątkowe przedpołudnie! Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i życzymy bogatego Mikołaja!

29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się VI. Powiatowy Przegląd Solistów- Instrumentalistów- konkurs dla muzyków, grających solowo na instrumentach amatorsko i profesjonalnie w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi (klasy I-IV), uczniowie klas V-VIII oraz dorośli. W tym roku do konkursu zgłosiło się 33 uczestników, którzy prezentowali utwory grane na wielu instrumentach, m.in. na trąbce, flecie, fortepianie, klarnecie, gitarze czy flugerhornie.

Jak co roku, ideą przeglądu jest wykorzystanie integracyjnych właściwości muzyki oraz nagrodzenie instrumentalistów, którzy swoją grą, zaangażowaniem, umiejętnościami i interpretacją prezentowanych utworów przekonali słuchaczy i komisję. W tym roku nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Medea Berianidze- przewodnicząca, Mirosław Brzozowski i Ewa Misiewicz.

Wyniki VI Powiatowego Przeglądu Solistów- Instrumentalistów prezentują się następująco:

w kategorii  muzycy amatorzy klasy V-VIII  SP

I m-ce   Julia Lipka  (GOK w Potęgowie)

II m-ce  Damian Penkowski  (SP w Lębie)

III m-ce  Kordian Grzelewski(GDK w Lini),

w kategorii muzycy amatorzy dorośli:

II m-ce  Magdalena Studzińska  (GDK w Lini)

w kategorii uczniowie i absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy I-IV SP

I m-ce  Stanisław Borzęcki( Z PSM w Koszalinie)

II m-ce Adam Stojewski (PSM I i II st. w Słupsku Filia  w Sławnie)

III m-ce Julia Marchewka (PSM w Lęborku)

w kategorii  uczniowie i absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy V-VIII  SP

ex aequo I m-ce  Emilia Szerszenowicz ( Z PSM w Koszalinie) ,

               I m-ce  Katarzyna Dąbrowska(Z PSM w Koszalinie),

II m-ce   Maja Kinczel (PSM I i II st. w Słupsku Filia  w Sławnie)

III m-ce  Alicja Domaszk (PSM w Lęborku)

Wyróżnienie: Kajetan Stawski(PSM w Lęborku) ,  Miłosz Wojciechowski (PSM w Lęborku)

w kategorii uczniowie i absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych dorośli:

I m-ce  Aleksandra Wilczyńska (PSM w Lęborku)

II m-ce  Filip Kościelski (PSM w Lęborku)

III m-ce   Katarzyna Szulc (PSM w Lęborku)

wyróżnienie: Wiktoria Wasilkowska (PSM w Lęborku).

Udział w konkursie wzięli również:  Dominika Płotka (GDK w Lini), Amelia Płotka (GDK w Lini), Bartosz Prondziński, Lena Siemiątkowska (PSM I i II st. w Słupsku Filia  w Sławnie), Patryk Roda (PSM w Lęborku), Paweł Czaja (PSM w Lęborku), Paweł Kąkol (PSM w Lęborku),  Bartosz Karkocha (PSM w Lęborku),  Filip Kupski (PSM w Lęborku), Szymon Pajuro (PSM w Lęborku),  Tymoteusz Gołębiewski (PSM w Lęborku),  Piotr Kąkol (PSM w Lęborku), Seweryn Potrykus (PSM w Lęborku), Piotr Kowalczyk (PSM w Lęborku), Bartłomiej Studziński (PSM w Lęborku),  Igor Kozyr  (PSM w Lęborku).

Przyznano puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez: Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Konwińskiego, Wójta Gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego, Starostwo Powiatu Słupskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy w poszczególnych kategoriach.

Uczestnikom, komisji, gościom i widzom serdecznie dziękujemy za obecność i muzycznie spędzony czas. Występy uważnie wysłuchali i oglądali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Pan Dawid Litwin, Zastępca Wójta Gminy  Potęgowo pani Anna Boniecka oraz Radny Powiatu Słupskiego Pan Konrad Tymecki. Dziękujemy instruktorom i rodzicom za zaangażowanie  w rozwój talentów muzycznych  wśród młodych ludzi. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 Zdjęcia można obejrzeć na stronie FB Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie.

     11 Listopada to dzień obchodów Święta Niepodległości.  W tym roku tę ważną rocznicę obchodzimy po raz 101. Aby upamiętnić te wydarzenia, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, jak co roku zaprosił wszystkich mieszkańców Gminy Potęgowo na wieczornicę. 8 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 do sali Gminnego Centrum Kultury przybyli zaproszeni goście m.in. Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, Zastępca Wójta Pani Anna Boniecka, Przewodniczący Rady Gminy Pan Waldemar Zientarski, Radni Gminy Potęgowo, Dyrektor SP w Skórowie Pani Agnieszka Fir, Zastępca Dyrektora SP w Łupawie Pani Monika Pokultinis, Dyrektor SP w Potęgowie Pan Leszek Domaszk, Zastępca Dyrektora SP w Potęgowie Pan Sławomir Hinca, sołtysi, mieszkańcy gminy, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Skórowie wraz z nauczycielami oraz artyści występujący tego dnia na naszej scenie. Uroczystość rozpoczęło uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego. Część artystyczną rozpoczął występ solistki Nikoli Kędry, która nostalgicznie wprowadziła nas w obchody tego jakże radosnego święta. O poległych za ojczyznę w solowym występie przypomniała kolejna występująca tego wieczoru- Julia Saganowska. Solistki, reprezentujące GOK w Potęgowie, przygotował Pan Daniel Spoczyński. Aby uczcić narodowe święto, montaż słowno- muzyczny zaprezentowały zgromadzonej publiczności dzieci i młodzież ze SP w Skórowie przedstawieniem „Pieśń o Tej, co nie zginęła”, przygotowane przez panią Izabelę Zielińską i Pana Jacka Heidenreicha. Na zakończenie, pieśni patriotyczne zaprezentowały zespoły "Jutrzenka” i "Legato" działające przy Domu Ludowym w Żochowie. W trakcie uroczystości po raz kolejny mogliśmy obejrzeć wystawę falerystyczną, należącą do Pana Tomasza Kluski.  Po części artystycznej tradycyjnym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami świętowali kolejne obchody Niepodległej Polski i brali udział w tej doniosłej uroczystości.

Więcej zdjęć poniżej :

Wieczornica 2019