3 sierpnia przy pachnącym nowością CPPL w Karznicy odbył się Festyn Tradycji i Smaków. Na pewno nie był to zwykły jarmark! Świadczyła o tym duża frekwencja gości, mieszkańców, wystawców, artystów... 
Wydarzenie rozpoczął wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Jagodzińskiej "Malowane pod wiat... nadzieją", będącej podsumowaniem 30 lat pracy artystycznej malarki. Na rynku wystawiło się 16 producentów od swojskich wędlin po artystyczne rękodzieło. Podczas festynu rozstrzygnięto dwa konkursy: kulinarny dla dorosłych i plastyczny dla przedszkolaków. Mocnym punktem programu był pokaz kulinarny przygotowany przez prawdziwych mistrzów kuchni. Szczególną atmosferę stworzyła muzyka i śpiewy. Na scenie wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły: ,,Wiśta wio" z Potęgowa, KGW Polanki z Karżnicy, ,,Ale babki" z Kobylnicy i wesoła grupa z Damnicy ,,Damniczanki". Stałym już punktem były animacje dla dzieci, które tym razem przeprowadziła Pompalina - animacje i wariacje.
Ku zaskoczeniu wielu, mała, niepozorna Karżnica stała się Centrum Promocji Produktu Lokalnego naszej gminy, w którym czuć rodzinną atmosferę, zaangażowanie mieszkańców i wielkie chęci kontynuacji takich przedsięwzięć! Kibicujemy :)
Zapraszamy do fotorelacji

25 lipca w GOKu w towarzystwie pięknej pogody odbyły się Wakacyjne Animacje Muzyczne, które poprowadzili członkowie zespołu Michalove. Uczestnicy mieli okazję pograć na różnych instrumentach, poznali ich nazwy, pochodzenie i brzmienie. Wspólne muzykowanie, minikoncert sensoryczny oraz zabawy rytmiczne spodobały się wszystkim dzieciakom:) Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Organizacja koncertu fortepianowego i wakacyjnych spotkań z instrumentem wraz z zakupem fortepianu" w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dofinansowane z Urzędu Gminy Potęgowo.

zdjęcia na stronie www.facebook.pl

relacja photo/ video na www.facebook.pl

 

Dni Gminy Potęgowo 2019

 

Cytując mieszkańca naszej gminy: WEEKEND w Potęgowie skończył się w MIG! Kto był, ten zrozumie grę słowną!
Takiego sukcesu nie spodziewał się nikt! W sobotę plac przy GOKu pękał w szwach a zaparkowanie samochodem na ulicach Potęgowa graniczyło z cudem! Moc atrakcji, animacje, darmowa strefa rozrywki dla najmłodszych, piękna pogoda, efektowne rozgrywki w ramach III Pucharu Strongman, no i muzyka, dla której całe to zamieszanie- wszystko przyczyniło się do genialnej atmosfery podczas kolejnych obchodów Dni Gminy Potęgowo 2019! Co będzie za rok? poprzeczka znów wisi wyżej :))

A w szczegółach:

W ramach obchodów Dni Gminy Potęgowo 2019 w piątek obchodziliśmy Dzień Dziecka. Przy współpracy z "Klubem Sportowym Zefir" działającym przy Szkole Podstawowej w Potęgowie pod kierunkiem Tamary Kaśnickiej zorganizowany został "VII Rodzinny Bieg po Zdrowie", podczas którego nasi instruktorzy zapewniali animacje dla dziećmi. W godzinach wieczornych w sali GOKu odbył się spektakl pt."Wykrywacz kłamstw" w wykonaniu aktorów z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Kulminacją obchodów była sobota i całodzienne atrakcje dla mieszkańców i przybyłych gości. Impreza trwała od 14:00 i rozpoczęła się od III Pucharu Polski Strongman. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zdobył Rafał Kobylarz. W rozgrywkach wzięli udział również: Maciej Hirsz na drugim miejscu, Tomasz Lademann zajął ostatnie miejsce na podium i kolejno Sebastian Kurek, Krzysiek Kacnerski, Dariusz Wejer oraz Dawid Bednarek.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Michał Różal Różalski- polski zawodowy kick-boxer i zawodnik MMA. Pochodzi z Płocka. Były mistrz świata organizacji ISKA i WKA w formule K-1. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy w amatorskich walkach. Zawodową karierę rozpoczął w 2004 roku w formule K-1. Mówi o sobie, że nie chce walczyć z kimś kto nie będzie dla niego wyzwaniem. A kiedy zakończy karierę chce zostać rolnikiem. Angażuje się w pomoc zwierzętom ze schronisk, współpracuje z fundacją AST, działającą na rzecz zwierząt niechcianych. Prowadzi liczne seminaria dla ludzi zafascynowanych sportami walki. 

W przerwie rozgrywek Strongman odbył się pokaz żonglerki piłką nożną wykonany przez   Kamila Burdzińskiego, 20 letni zawodnik, który na co dzień zajmuję się trenowaniem Freestyle Football (umiejętność wykonywania przeróżnych tricków za pomocą piłki nożnej), pochodzi z małej sąsiedniej wioski Górzyno. Od około 2 lat bierze czynnie udział w zawodach, są to zawody rangi Międzynarodowej, mistrzostw oraz pucharów polski a w tym roku po raz pierwszy będzie brał udział w mistrzostwach świata w Czeskiej Pradze gdzie będzie reprezentować nasz kraj. Jego największe osiągnięcie w tym sporcie to znalezienie się podczas Mistrzostw Pomorza w Ósemce najlepszych w naszym województwie. 

Od godziny 17:00 główną scenę przejęli młodzi artyści działający na terenie na naszej gminy i zaprzyjaźnionych gmin. Wystąpili:

-zawodniczki fitnessu gimnastycznego ze Szkoły Tańca Top Toys Anny i Marcina Dubrownik (Amelia Czarnecka, Alicja Włodarska, Natasza Formela, Laura Kogut – aktualna mistrzyni Polski w fitnessie gimnastycznym trenerem grupy jest Pan Kamil Kulak)

-zespoły: Mleczaki i Dzwoneczki 

-Lena Woźniak

-Natalia Woźniakowska 

-Patrycja Boetcher 

-Agata Lipka 

-grupy taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie, pod okiem Martyny Majewskiej

- Maja Łoś 

- Lilianna Pieniak

- Oliwia Basarab 

- Marcelina Placha 

- Julia Lipka 

- Grupa Repley Crew z Lęborka

- Maja Konopa 

- Nikola Kędra  

 O godzinie 19:00 wystąpił zespół MIG- rodzinna grupa, którą tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota Pstrągowska, Marek Gwiazdowski, Krzysztof Gwiazdowski i Sławomir Gwiazdowski. Zespół pochodzący z miejscowości Pruszkowo koło Płońska wykonuje muzykę disco polo. Kwartet ma na koncie sporo przebojów, które wywindowały go do statusu gwiazdy gatunku, m.in. "Wymarzona", "Miód malina", "Lalunia", "Jej dotyk", "Ona jedyna", "Pijemy do samego dna" (piosenka nagrana wspólnie z formacją Cliver), "Nie ma mocnych na Mariolę", "Słodka wariatka" czy "Krótka historia".

Gwiazdą wieczoru był zespół WEEKEND- discopolowa formacja dowodzona przez Radka Liszewskiego, która za sprawą piosenki "Ona tańczy dla mnie" stała się jednym z najpopularniejszych wykonawców tego gatunku muzycznego w Polsce. Zespół został założony w 2000 roku w Sejnach, zadebiutował rok później w programie "Disco Polo Live". W dyskografii grupy znajduje się siedem płyt. Oprócz Radka Liszewskiego w formacji działają również Adam Łazowski, Bernard Mikulski oraz Karol Skrobański. Po występach goście byli świadkami niecodziennego pokazu FIRE SHOW z elementami pirotechnicznymi w wykonaniu Krzysztofa Papugi laureata kilku festiwali Fire Show o zasięgu ogólnopolskim. 

Mieszkańcy bawili się do rana przy muzyce od DJ MATEUSZ. 

Atrakcje towarzyszące:

Strefa rozrywki dla dzieci :

- animacje dla dzieci przy scenie prowadził Animator Team

- przygotowana przez Szkołę Podstawową w Skórowie, Szkołę Podstawową w Potęgowie, Szkołę Podstawową w Łupawie, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, „Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele!”

- darmowe dmuchańce, malowanie twarzy, kręcenie balonów

- Animacje kulturalne dla mieszkańców Gminy Potęgowo, 

Stoiska

- gastronomiczne,

- rękodzielnicze,

- kosmetyczne

- Koło Gospodyń Wiejskich z Karżnicy

- Stowarzyszenia Wiśta Wio i Przyjaciele

- Handlowe

- Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie

- Gminnej Biblioteki Publicznej w Potęgowie

- Środowiskowego Domu Samopomocy w Potęgowie

- Fundacji „INICJATYWA”

- Wystawa starego sprzętu domowego

- wystawa zabytkowych motocykli

- wystawa pojazdów zabytkowych PRL  

Współorganizatorzy:

Szkoła Podstawowa w Potęgowie, Szkoła Podstawowa w Łupawie, Szkoła Podstawowa w Skórowie, Klub Sportowy Zefir, Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele, Ochotnicza Straż w Potęgowie, Ochotnicza Straż w Łupawie

 

Impreza nie odbyłaby się tak hucznie, gdyby nie wsparcie sponsorów:

1. Firma ElwozSp. Z o.o.

2. Firma Roza Bracia Różańscy

3. Zajazd Leśny Staw w Runowie

4. Usługi Hydrauliczno- Budowlane Pan Marcin Kitowski

5. Nadmorskie Elektrownie Wiatrowe Darżyno Sp. z o.o.Pan Marcin Tomaszewski,

6. Biedronka Państwo Danuta i Bogumił Szomborg

8."INFRACORR" Sp. z o. o. Pan Zbigniew Borkowski

9. Biuro Obsługi Budownictwa  Pan Jarosław Celban,

10. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pan Arkadiusz Błażejewicz,

11. AGRO FARM ZIELIŃSCYPan Grzegorz Zieliński, Pan Krzysztof Zieliński

12. Haase Farm Sp. z o.o. Pan Łukasz Haase

13. Mikołajczyk & Wielgus Transport Spedycja Spółka Jawna

14. MCP Polska sp. z o.o Pan Adrian Nijssen

15.Pan Jerzy Olszewski

16. "Zenon Mikołajczyk i Synowie"

17. Skład Nowicki w Potęgowie Pan Paweł Nowicki

18. Yucca PPH. Zakłady torfowePan Mirosław Bach

19. Firma Agro - Sieć - Pan Łukasz Madej

20. Firma UlenbergSp. z o.o. Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg

22. Agro East Europe ŁupawaRegnerusScholtens

24. Pałac Grąbkowo Pani Karolina Maria  Gołębiowska, Pan Kazimierz Stępniak

25.Gospodarstwo Rybackie FARIO z ŻochowaPaństwo Ewa i Ryszard Balcerzyk

26. Firma Mashav Sp. Z o.o. Warszawa

27. Aqua Bud Pan Patryk Kucharski 

 

 

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na:

fanpage GOK Dni Gminy Potęgowo 2019  

fanpage GOK VII Rodzinny Bieg po Zdrowie 2019

fanpage Gminy Potęgowo VII Rodzinny Bieg po Zdrowie w Potęgowie

fanpage Gminy Potęgowo  Puchar Polski STRONGMAN Potęgowo 2019

fanpage Krzysztof Chodorowski 

 

 

 

 

 

Warunki udanej imprezy? Mnóstwo atrakcji, masa radości i szczodrzy goście!!! 
W ubiegłą sobotę na placu przy GCK w Potęgowie organizowaliśmy razem z Fundacja "inicjatywa" i Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele piękną majówkę charytatywną pod hasłem: Rodzinnie Aktywnie DOBROczynnie, podczas której zbierane były środki na pomoc dla Tomka i Ewy z naszej gminy. 
Jesteśmy wzruszeni tym, jak wiele firm, przedsiębiorstw i osób prywatnych wsparło nasze działania! Dziękujemy również Wam- mieszkańcom gminy i okolic za przybycie pomimo trudnych warunków pogodowych!

Wśród atrakcji odbył się wyścig kosiarek, pokaz modeli zdalnie sterowanych, można było podziwiać panoramę Potęgowa dzięki Dandźwigowi... Dla dzieci animacje prowadziła Pompalina, było malowanie buziek i kolorowe warkoczyki... na domiar dobrego dzieciaki mogły poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach! Obkupić się można było po pachy! W atrakcyjnych cenach były przekąski przygotowane przez KGW ze Stowięcina, była grochówka, gofry i frytki dzięki Szkolnemu kołu PCK z Potęgowa i mnóstwo bonów, voucherów, talonów na rozmaite usługi i atrakcje... Nie zabrakło też wrażeń muzycznych. Dzięki naszym lokalnym artystom i zaprzyjaźnionemu zespołowi Chopy z Babami z Czarnej Dąbrówki oraz grupom tanecznym z Tuchomia czas spędzony na majówce nabrał charakteru artystycznego!

Wspomnienia uwiecznione zostały na 

fotografiach,m.in.

Fotorelacja Krzysztofa Chodorowskiego

Fotorelacja GOK

 

Sponsorzy, darczyńcy tegorocznej charytatywnej Majówki:

Angel Mydełka Zapachowe- Zendek k.Pyrzyc

Discovery Park Łeba     

Akademia Zdrowia Forfit Daria Opara - Lębork     

Studziński Team Studio Tatuażu Artystycznego - Słupsk     

Jump2Sky Park Trampolin–Bolesławice/k.Słupska     

Park Wodny Redzikowo     

Sea Park Sarbsk     

Starosta Powiatu Słupskiego Paweł Lisowki    

Dżungla Park - Słupsk

Atelier Salon Fryzjerski Joanna Leśniak - Potęgowo

Agencja Twórcza Papilon Arkadiusz Szadkowski Słupsk 

Be Beauty salon kosmetyczny Beata Szmyt

RoboSpaw Słupsk

Fimal Słupsk

Firanki u Danki Potęgowo Danuta Brylowska

Pałac Pod Bocianim Gniazdem Runowo

Ambit pokrycia Dachowe Słupsk

Mario Meble Mariusz Wasilewski- Grąbkowo

Słupskie Bańki Mydlane Krzysztof Bogdański

Reno Komin Usługowy Zakład Kominiarski Słupsk

Stylizacja Paznokci Martyna Duk Skórowo

Apartamenty w Łebie Artur i Martyna Fijakowscy

Domki Letniskowe Magda Łeba

Zajazd Leśny Staw Runowo

Dolina Charlotty Strzelinko

Hotel Lubicz Ustka

Gmina Potęgowo

RC Słupsk modele zdalnie sterowane

Il Gusto Pizza&Sushi -Lębork

Zaplatane w Starym Młynie - Łupawa

Pizzeria ilPepperone - Lębork

Dach serwis Słupsk

OSP Łupawa

Ślubny Fiat 

Szkolne Koło PCK Potęgowo

Piekarnia Cukiernia R. Daniel Nowicki Rafał Nowicki Godętowo

Mariaż Patisserie Słupsk

Milicja Lębork

Pompalina animacje i wariacje - Słupsk

Dandźwig

Park Ewolucji Sławutówko

Bar u Siwego - Pogorzelice                                   

Usługi Kosmetyczne Syl- Styl Sylwia Olech Słupsk      

Drużyna futbolu amerykańskiego SEAHAWKS Gdynia

Metryccy – Nowe Skórowo

CMHT  Tomasz Czmoch Potęgowo

Ośrodek Zdrowotel Łeba

Auto Diug w Słupsku

Marzena Jasińska

Beata Gałka

Dominika i Marek Capar

Adam Adryan

Marlena Socha

Teresa Mazur

Joanna Huras

Agata Gwóźdź

Piotr Basarab

Paweł Jakubek- kucharz

Elżbieta Kędra

Agnieszka Ogrodniczuk

Łucja Stukan

Tadeusz Furmaniak

Grzegorz Bednarski

 

 DZIĘKUJEMY za Wasze wsparcie!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 kwietnia w Karżnicy odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Promocji Produktu Lokalnego i targowiska Mój Rynek. Nowe obiekty będą służyć mieszkańcom, ale także rolnikom, rękodzielnikom i twórcom z gminy Potęgowo i całego regionu. Wśród zaproszonych gości pojawili się włodarze naszej gminy i sąsiednich, radni Gminy Potęgowo na czele z przewodniczącym rady, przedstawiciele jednostek samorządowych z terenu gminy Potęgowo, Lokalnych Grup Działania Pojezierza Bytowskiego i Partnerstwa Dorzecza Słupi, lokalni artyści, rękodzielnicy i wytwórcy.

Gmina pozyskała na realizację projektu dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Wartość dofinansowania to ponad 60% kosztów kwalifikowanych tj. 489 560,00 zł.

 

 

FOTORELACJA z otwarcia na Facebook.