Wczoraj Potęgowo odwiedził Święty Mikołaj z orszakiem klaunów, śnieżynek, elfów i bałwanów :) Najwięcej jednak było małych skrzatów spragnionych słodyczy, którzy wypełnili salę GOKu po brzegi! Zanim jednak je dostali musieli wykonać śmieszne zadania, tańczyć, opowiadać wierszyki i toczyć bitwy na śnieżki! Jednym słowem warunkiem była świetna zabawa! Zobaczcie co się działo klikając w link:

Słodkie Mikołajki 2018

 

 

 

Do Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie przyjechał Tymon Tymański! Dał świetny koncert dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Gminy Potęgowo i Główczyce:) Było bardzo rockowo i energetycznie! Zapraszamy do fotorelacji na

facebook galeria

 

 

30 października w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się V. Powiatowy Przegląd Solistów- Instrumentalistów- konkurs dla muzyków, grających solowo na instrumentach amatorsko i profesjonalnie w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi (klasy I-IV), uczniowie klas V-VII i III gimnazjum oraz dorośli. W tym roku do konkursu zgłosiło się 30 osób. Uczestnicy prezentowali utwory grane na wielu instrumentach, m.in. na trąbce, puzonie, fortepianie, klarnecie, gitarze.

Ideą przeglądu jak co roku jest wykorzystanie integracyjnych właściwości muzyki oraz nagrodzenie instrumentalistów, którzy swoją grą, zaangażowaniem, umiejętnościami i interpretacją prezentowanych utworów przekonali słuchaczy i komisję. W tym roku w skład komisji wchodzili: Medea Berianidze- przewodnicząca, Mirosław Brzozowski i Ewa Misiewicz.

Wyniki tegorocznego przeglądu prezentuja się następująco:

W kategorii  muzycy amatorzy klasy V-VIII i pozostałe klasy gimnazjum

I m-ce  Magdalena Studzińska

II m-ce  Alicja Zamęcka

III m-ce  Maksymilian Winiewicz

 

w kategorii muzycy amatorzy dorośli:

I m-ce  Kuba Bryzgalski

II m-ce  Bartosz Prondziński

III m-ce  Magdalena Wietrzyńska

wyróżnienie: Weronika Leszczyńska

 

w kategorii muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy I-IV:

I m-ce  Kajetan Stawski

II m-ce Denis Bachuryński

III m-ce Adam Stojewski

wyróżnienie: Paweł Kąkel


W kategorii  muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy V-VIII
i pozostałe klasy gimnazjum:

I m-ce  Karolina Spoczyńska

II m-ce   Igor Ropela

III m-ce  Filip Kotłowski

Wyróżnienie: Aleksandra Wilczyńska, Oskar Kunkel

 

w kategorii muzycy absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych dorośli:

I m-ce  Błażej Grandicki

Udział w konkursie wzięli również: Michał Kraus,Filip Kupski, Piotr Kowalczyk, Maciej Pospieszny, Konrad Hazak, Agata Otrząsek, Miłosz Wojciechowski, Bartosz Karkocha, Maja Wyrosławska, Katarzyna Chojnacka, Paweł Czaja, Piotr Kąkol, Filip Kościelski

 

Puchary i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez: Posła na Sejm RP Pan Zbigniewa Konwińskiego, Senatora Rzeczpospolitej Polskiej Pana Kazimierza Kleine, Wójta Gminy Potęgowo Pan Dawida Litwina, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego oraz Starostwo Powiatu Słupskiego.

Wszystkim uczestnikom, komisji, gościom i widzom serdecznie dziękujemy za obecność i muzycznie spędzony czas. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

9. listopada w sali w Gminnym Ośrodku Kultury świętowaliśmy Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ku naszej radości o godzinie 17:00 sala była wypełniona po brzegi przez rodziców, dziadków, znajomych i dzieci- przez mieszkańców gminy Potęgowo, którzy przyszli na występy uczniów ze szkół podstawowych z Skórowa, Potęgowa i Łupawy. Po uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej rocznicę i po przemowie Wójta Gminy Potęgowo Dawida Litwina wszyscy udali się do sali by wspólnie odśpiewać hymn Polski, co było niezwykle wzruszające i jednoczące. Następnie goście  podziwiali przygotowaną przez dzieci część artystyczną, obfitującą w piękne pieśni patriotyczne i treści historyczne. Po zakończonej części artystycznej przybyli mieszkańcy długo jeszcze rozmawiali ze sobą przy przygotowanym przez zespół GOK poczęstunku i napojach.

Zapraszamy do fotogalerii na FB

W ubiegłą niedzielę 23 września Potęgowo gościło artystów i rzemieślników z terenu objętego Lokalną Strategią Działania Partnerstwa Dorzecza Słupi. Różnorodność i wyjątkowość stoisk zachwycała! Można było zaopatrzyć się w przetwory, weki, dżemy i powidła, kupić ekologiczne ziemniaki i cebulę, zdobyć unikatowe dekoracje do domu (biżuterię z żywicy, witraże, piękne robótki szydełkowe i wiele innych). Mieszkańcy mogli podziwiać prace malarskie pani Anny Dajnowicz i być świadkami pracy na krośnie- zobaczyć jak właścicielka pracowni Rosamar Dominika Kafeman tworzy różnobarwne tkaniny. W trakcie trwania jarmarku Paulina Kantak finalistka programu Hell's Kitchen robiła pokaz gotowania, w ramach którego przygotowała pyszne potrawy do degustacji dla wszystkich chętnych.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych- w ramach realizowanego wydarzenia odbywały się warsztaty dla najmłodszych- lepienie w glinie, malowanie z piasku, malowanie na tkaninach, robienie biżuterii. Dostępne były również bezpłatnie dmuchańce i eurobungee. Organizatorzy zadbali również o darmowy posiłek dla wszystkich uczestników, wystawców i gości. Bardzo ubolewamy nad pogodą, która pomieszała szyki i odstraszyła mieszkańców. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych atmosfera wśród wystawców, organizatorów oraz gości była super! Dodatkowo występy dziewczyn ze Stowarzyszenia Wiśta Wio i Przyjaciele- organizatorów jarmarku, Nikoli Kędry o aksamitnym głosie, folkowego trio z Michalove podkreśliły lokalny charakter wydarzenia i jego wyjątkowość. Furorę wśród dzielnej publiczności, która do końca nie opuszczała widowni wywołał występ chłopaków z Illegal Boys. Swoją muzyką rozgonili chmury i rozgrzali serca publiczności!

Podczas Jarmarku odbyły się dwa konkursy. W konkursie na najsmaczniejszą potrawę z regionu LSD PDS pierwsze miejsce zdobyła pieczona gęś Wioletty Koteckiej, której wyroby z gęsi zdobyły certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza, drugie miejsce przypadło dla Joanny Ślimak za placki ziemniaczane, którymi zachwycali się wszyscy goście. Trzecie miejsce za sery podpuszczkowe zajęła Małgorzata Gliwa. Wyróżnienie otrzymały Pampuchy Słowińskie Marii Terefenko i Tort Malinowy Karoliny Tarki. Tytuł drugiego konkursu brzmiał: "Twój pomysł- twoje dzieło", podczas którego komisja wyłoniła najlepsze stoiska promocyjne produktów lokalnych. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Piepka i jej przepiękne robótki na szydełku. Serca komisji skradły również prace zdobione metodą decoupage, których autorkami są dziewczyny z GOKu w Potęgowie. Trzecie miejsce zajęła Anita Baran, artystka tworząca ze sznurka plecione torby, dywaniki, kosze. W ramach wyróżnienia zostali nagrodzeni również stoisko z płodami rolnymi Jana i Czesława Ślimaków  oraz witraże Stanisław Barski

Organizatorami Jarmarku było Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele. Wydarzenie dofinansowane przez "Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie", Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadanie realizowane w ramach projektu grantowego "Promocja lokalnych produktów i usług na obszarze LGD PDS".

Zapraszamy do FOTOGALERII NA NASZYM FB