STRAŻACKA EKO MAJÓWKA

    „Strażacka eko- majówka”, organizowana przy Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, w tym roku odbyła się 29 kwietnia 2017r. Organizatorami tegorocznej imprezy, pod hasłem „Środowisko ponad wszystko” byli Wójt Gminy Potęgowo, Gminny Ośrodek Kultury
w Potęgowie oraz Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Potęgowo. Tradycyjnie ekologiczną imprezę wsparły firma „ELWOZ”, Nadleśnictwo Damnica i Nadleśnictwo Łupawa.

   Mimo wietrznej pogody festyn rozpoczął się od występów artystycznych. Ambitne, pełne ekologicznych przekazów występy, przygotowały dzieci i młodzież ze Zespołu Szkół w Łupawie pod kierunkiem Pani Zofii Batyckiej-Tetlak oraz Zuzanny Malek. Kolejnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Skórowie, których opiekunem była Pani Izabela Zielińska. Zaraz za nimi wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Potęgowie, których opiekunami byli Pani Joanna Leśniak i Pan Daniel Spoczyński. Po tematycznych przestawieniach, przyszła pora na tematyczne zabawy. Dzieci wzięły udział w konkursach ekologicznych. Przyznajemy, że ich wiedza
i kreatywność zrobiły na wszystkich wrażenie. Następnie na scenie pojawiła się Nikola Kędra, która ciepłym brzmieniem utworów, ogrzała publiczność.

    W tym roku naszymi gośćmi był także zespół „Półtora gościa”, składający się z trzech uśmiechniętych, energicznych mężczyzn, którzy pojawiają się wspólnie na scenie już od 1997 r. Zespół, umilił nasz festyn swoją charyzmatyczną i porywającą do tańca
i śpiewu muzyką.

    Przez cały dzień pracownicy GOK przyjmowali zużyte sprzęty AGD i RTV, żarówki, baterie, nakrętki, butelki, przeterminowane leki, makulaturę, itp., za które można było otrzymać drzewka podarowane przez Nadleśnictwo Damnica i Nadleśnictwo Łupawa. Prowadzone były również, różnego rodzaju zabawy oraz konkursy w pracowni ekologicznej. Najmłodsi, mogli wykazać się inwencją twórczą i tworzyć z ekologicznych materiałów wszelkiego rodzaju dzieła. Poza tym, pracownicy GOK, rozweselali buzie naszych milusińskich cudownymi malunkami na ich twarzach.

   Po występach artystycznych, Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentowała swoje umiejętności pożarniczo-gaśnicze, na specjalnie zaaranżowanych niebezpiecznych sytuacjach. Cały dzień wszyscy przybyli, mogli pooglądać sprzęt strażacki i podpytać naszych strażaków w sprawach wiedzy na temat pożarnictwa. Na zakończenie zgrał zespół muzyczny „Legato”. Przy ich skocznej i energicznej muzyce wybawili się nasi najwytrwalsi goście. 

    Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie brali udział w „Strażackiej eko- majówce” w Gminie Potęgowo. Dziękujemy Komendantowi Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej Panu Piotrowi Basarab, strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie oraz Łupawie; dzieciom, młodzieży, instruktorom i rodzicom za przygotowanie występów artystycznych. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy  firmie „ELWOZ”, Nadleśnictwu Damnica i Nadleśnictwu Łupawa, które corocznie wspierają nasze ekologiczne działania.

 

 

 

 

Więcej zdjęć na stronie:

https://www.facebook.com/pg/GCKPotegowo/photos/?tab=album&album_id=1188549427934184

 

 

       

STRAŻACKA EKO MAJÓWKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content