Feriada z GOK-iem

Jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie przygotował wiele atrakcji w okresie zimowych ferii. Z oferty przygotowanej przez GOK mogli skorzystać zarówno najmłodsze i nieco starsze dzieci wypoczywające w Naszej Gminie oraz dorośli.

            Podczas tegorocznej „Feriady z GOK-iem” najmłodsi mieszkańcy naszych sołectw zostali zaproszeni do wspólnych warsztatów i zabaw integracyjnych, prowadzonych przez pracownice GOK podczas „Objazdowych ferii”, czyli tygodniowej wędrówce do świetlic wiejskich pt. „Zróbmy sobie zabawkę”, która odbyła się w pierwszym tygodniu ferii. W trakcie warsztatów dzieci w świetlicach w Żochowie, Wieliszewie, Nowej Dąbrowie, Łupawie i Malczkowie kreatywnie tworzyły filcowe zabawki, skarpetkowe bałwanki, pacynki, itp. Na zajęcia zapraszały także świetlice w Rzechcinie, Głuszynku, Grąbkowie i Dąbrównie. W feryjnej ofercie świetlic wiejskich znalazły się m.in. warsztaty biżuterii, decoupage, feryjne rozgrywki gier planszowych, gry i zabawy dla najmłodszych. Dzięki pięknej zimowej aurze gry i zabawy ruchowe odbywały się nie tylko w świetlicach i sali GCK, ale również na świeżym powietrzu.

            W świetlicy w Potęgowie wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w codziennych zajęciach dla małych i dużych. Podczas zajęć dzieci „wymalowały” artystyczne kartonowe  domki, wykorzystane później do dalszej zabawy, uczestniczyły w zabawach ruchowych zorganizowanych pod hasłem „Kalejdoskop wrażeń” oraz zajęciach kulinarnych „Kulinarna zima”. W trakcie warsztatów z haftu matematycznego dzieci stworzyły matematycznie dopracowane laurki dla Babci i Dziadka. Kontynuacja artystycznych zmagań były warsztaty dekoratorni, czyli zabawy z masą solną, które zapoczątkowały drugi tydzień ferii. Wśród licznie przybyłych dzieci, artystycznymi talentami wykazali się także podopieczni Przedszkola w Potęgowie, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez GOK. Przedszkolaki odwiedziły nas także we wtorek, i aktywnie uczestniczyły w zwariowanych zajęciach plastyczno- muzycznych, odgadywały muzyczne kalambury, poznały nietypowe instrumenty. We wtorek, 24 stycznia, odbyła się akcja „Czapeczka dla hospicjum”. Dzięki  zaangażowaniu wielu osób otrzymaliśmy wiele kolorowych czapeczek, a kolejne powstały podczas dzisiejszych warsztatów. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w naszą akcję i dostarczyły nam włóczkę, czapeczki oraz przyczyniły sie do tego, że powstaną następne. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w „Akcję czapeczka dla hospicjum”. Wszystkie dostarczone do nas czapeczki przekażemy dla dzieci ze szpitali i hospicjów. W środę, 25 stycznia GOK zaprosił na wyjazd do kina „Fregata” w Lęborku. Młodzi miłośnicy kina wraz z opiekunami mieli okazję obejrzeć animowaną komedię „SING”. To pełna humoru i ciepła historia misia koala Bustera Moona, który zorganizował konkurs śpiewania. W konkursie zwyciężyć może każdy – zbuntowana nastolatka jeżozwierzyca Ash lub gospodyni domowa świnka Rosita wraz z mistrzem tańca Gunterem. A może najlepsza będzie bezczelna mysz Mike? O zwycięstwie marzy także wrażliwy goryl Johny i bardzo nieśmiała słonica Meena. Kto z nich zostanie prawdziwą gwiazdą? Uczestnicy wyjazdu już wiedzą. A kto nie był- serdecznie polecamy!!! Także czwartek był pełen atrakcji. Najmłodsi zamienili się w mistrzów cukierników, a ich sprytne rączki przygotowały ucierane i kruche ciasteczka. Radości pieczenie, ozdabiania  było co nie miara.  Na zakończenie ferii, w piątek,  uczestnicy zajęć wykonali przepiękne karnawałowe maski. Przygotowani do karnawałowych szaleństw, ale też nieco zmęczeni artystyczną pracą, odpoczywali podczas bajkowego seansu na życzenie.

 

            Wszystkim powracającym do szkoły życzymy dużo pozytywnej energii i już od poniedziałku zapraszamy na kolejne zajęcia, zgodnie z godzinami otwarcia świetlic. 

 

 

 

 

Świetlica w Grąbkowie

Świetlica w Nowej Dąbrowie

Świetlica w Wieliszewie

Świetlica w Malczkowie

Świetlica w Łupawie

Dom Ludowy w Żochowie

Feriada z GOK-iem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content