Finał WOŚP w Potęgowie podsumowany.

Kolejna rekordowa zbiórka!!!

            W Potęgowie zagraliśmy już po raz 14. Po raz kolejny możemy mówić o wielkim sukcesie Naszej Gminy podczas finału WOŚP. Jak co roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy i wsparciu sponsorów po raz kolejny pobiliśmy rekord. W puszkach wolontariusze zebrali 13.437,48 zł, z licytacji i sklepiku udało nam się zebrać kwotę 17.064,52 zł. Razem udało nam się zebrać dla Fundacji  30.502,00 zł. Sukces możliwy był dzięki pracy 40 wolontariuszy zbierających pieniądze do specjalnie przygotowanych puszek na ulicach naszych wiosek, ekipie pracującej w Sztabie WOŚP, który mieścił się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, dzięki szczodrości sponsorów, darczyńców, uczestników aukcji, wszystkich życzliwych osób, które wsparły tegoroczną zbiórkę. Tegoroczną imprezę poprowadziły Pani Joanna Basiak i Pani Izabela Zielińska. Było wiele atrakcji, zakończonych o godz. 2000 „Światełkiem do nieba”. Występy solistów i zespołów działających przy GOK oraz licytacje przeplatały się przez cały czas trwania imprezy. Rekordy padały podczas tegorocznego finał nie tylko w Warszawie. W naszym Sztabie najdrożej udało się wylicytować obraz podarowany przez Panią Annę Dajnowicz, który osiągnął cenę 1.000zł, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także meble, orkiestrowe koszulki- najdroższa wylicytowana za 300 zł, kalendarze, talony, słodkie wypieki oraz gadżety podarowane przez sponsorów. W tym roku po raz kolejny licytowaliśmy odpalenie „Światełka do nieba”, które wygrała rodzina Państwa Agnieszki i Pawła Nowickich. Zaszczyt odpalenia tegorocznych fajerwerków przypadł w udziale Panu Pawłowi. Serdecznie gratulujemy!

Wolontariusze, zbierający pieniądze do późnych godzin wieczornych, intensywnie kwestowali na ulicach Naszej Gminy, dzięki czemu zebrali w tym roku następujące kwoty:

1.      Paulina Puchalska-  1.331,37 zł

2.      Natalia Matusiak- 780,82 zł

3.      Michał Knaś- 713,49 zł

4.      Dominika Sobierańska- 573,03 zł

5.      Elżbieta Szczepańska- 571,91 zł

6.      Zofia Szóstakiewicz- 567,04 zł

7.      Dominika Dąbrowska- 544,37 zł

8.      Joanna Basiak- 532,14 zł

9.      Natalia Raba- 494,41 zł

10.  Julia Socha- 488,38 zł

11.  Maria Treder- 462,29 zł

12.  Michał Bednarek- 461,47 zł

13.  Nikola Kędra – 416,63 zł

14.  Karolina Ludwichowska- 414,55 zł

15.  Natalia Myszk- 400,90 zł

16.  Oliwia Wojciechowska- 392,33 zł

17.  Aleksandra Socha – 343,85 zł

18.  Sebastian Dudkowski- 327,25 zł

19.  Remigiusz Ciunczyk – 315,57 zł

20.  Wiktoria Celban – 283,88 zł

21.  Katarzyna Kuś- 280,36 zł

22.  Martyna Słomińska – 262,52 zł

23.  Tomasz Wasylko- 216,10 zł

24.  Joanna Celban – 216, 02 zł

25.  Olaf Wyrostkiewicz- 200,58 zł

26.  Martyna Leśniak- 190,00 zł

27.  Małgorzata Juszko- 175,95 zł

28.  Katarzyna Baran – 173,10 zł

29.  Alicja Klimecka- 162, 59 zł

30.  Paulina Ittrich- 151,00 zł

31.  Nina Kwiatkowska- 147,20 zł

32.  Dominika Toczyńska- 145,08 zł

33.  Maciej Pogoński – 136,72 zł

34.  Miłosz Skwarek- 123,84 zł

35.  Wiktoria Polak- 102, 46 zł

36.  Karolina łukaszewicz- 77,28 zł

37.  Karolina Jopek- 73,84 zł

38.  Emilia Wilczyńska – 68,55 zł

39.  Mateusz Gorlikowski- 61,44 zł

40.  Martyna Mańkowska- 57,17 zł

 

            Na scenie GOK zaprezentowali się soliści i zespoły działające przy GOK: zespół „Mleczaki” przygotowany przez Panią Basię Krasnoborską w składzie: Anna Puchacz, Inka Malek, Aleksandra Socha, Neli Dziecielska, Julia Marchewka, Mateusz Kędra, Franek Wasylko, Kaja Różańska, Tosia Skwarek, Hania Ramult, Jagoda Huras, Kinga Modrzejewska, Borys Zieliński, Maja Łoś, Nadia Czekaj, Lucja Jurek, Oliwia Szmajda, Piotr Puchalski; zespół działający przy GOK pod kierunkiem Pana Marcina Gałązki w składzie: Nikola Kędra, Natalia Matusiak, Kinga Lemek, Kinga Szczepańska; Zespół „SAMSARA” przygotowany  przez pan Marcina Gałązkę oraz soliści: Karolina Oszmaniec, Hubert Józefiak, Patrycja Pikuła, Nikola Kędra, Piotr Fitowski. W trakcie imprezy, kabaret „3/4″ czyli młodzież z koła teatralnego, działającego przy GOK w składzie: Michał Müller, Jakub Ziółkowski, Hubert Szewczyk, przygotowany przez Panią Monikę Klimczyk, zaprezentował skecz pt.”Chińska Restauracja”, a Remigiusz Ciuńczyk zaprosił m.in. na spotkanie z „Mariolką”. Na scenie wystąpił także zespół dziecięcy „Dzwonki” z ZS w Potęgowie pod kierunkiem Pani Barbary Krasnoborskiej; kabaret z Dąbrówna w składzie: Julia i Dominika Gołębiowskie, Dominika Sobierańska, Maja Baranowska; zespół młodzieżowy „STOLP”, działający przy MDK w Słupsku. Najmłodsi uczestniczyli w tańcach animacyjnych, które poprowadziła ekipa z pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie, a dzieci z grupy taneczna działającej przy GOK przygotowana przez panią Małgosię Węgrzyn- Kucharek zaprezentowała taneczne układy oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Na zakończenie naszego finałowego grania na scenie wystąpił zespół „Retro Band”, działający przy GOK w Potęgowie, w składzie: Zbigniew Ulaszek, Władysław Kozłowski, Stanisław Princ, Marian Pikus, Roman Pastuszko, Zenon Fir, Andrzej Makuch.

            Równocześnie, podczas występów i licytacji Strażacy z OSP w Potęgowie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych, natomiast Pani Krystyna Wielgus wykonywała badania ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu cukru we krwi. Przez cały dzień działał także orkiestrowy sklepik, który oferował m.in. gorące przekąski, słodycze, kawę, herbatę, pyszne ciasto i wiele innych pyszności. Dochód ze sklepiku  także wsparł orkiestrowe granie.

            Serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom zbierającym na terenie całej Gminy Potęgowo, a więc dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Potęgowie, Zespołu Szkół w Łupawie, nauczycielom oraz opiekunom wymienionych jednostek Paniom Iwonie Górskiej i Monice Klimczyk, a także osobom prywatnym: Pani Joannie Celban, Michałowi Knasiowi, Pani Zofii Szóstakiewicz, Tomaszowi Wasylko, Remigiuszowi Ciuńczykowi, Elżbiecie Szczepańskiej oraz najmłodszym wolontariuszom tegorocznego finału: Frankowi Wasylko, Julii Marchewka, Oli i Julii Socha. Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować tegoroczny finał, ofiarodawcom wrzucającym datki do puszek oraz biorącym udział w licytacjach, zespołom, grupom kabaretowym, solistom występującym podczas tegorocznego finału, dzieciom, młodzieży i dorosłym oraz instruktorom, opiekunom i nauczycielom, dzięki którym wszyscy uczestnicy tegorocznej zbiórki mieli możliwość obejrzeć przepiękne występny. Za umożliwienie zbadania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi dziękujemy doktorowi Cezaremu Zielewskiemu oraz Pani Krystynie Wielgus – za wykonywanie tych badań. Finałowe podsumowanie puszek możliwe było dzięki: Paniom Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, rodzinie Pradlików – Agnieszce, Aleksandrze i Robertowi, którzy wytrwale, do późnych godzin nocnych liczyli zebrane pieniądze. Dziękujemy im za ciężką pracę. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Potęgowo Panu Dawidowi Litwinowi za udostępnienie transportu na tegoroczny finał, strażakom z OSP w Potęgowie za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, akustykom-  Panom Adamowi Wrońskiemu i Maciejowi Basiakowi; za pracę w sklepiku Panu Tomaszowi Wasylko, Państwu Emilii i  Arkowi Damaszk, Pani Elżbiecie Kędra; Pani Marcie Rutkiewicz, Panu Jakubowi Rutkiewicz i Panu Władysławowi Rutkiewicz- Nikorowicz oraz animatorom z „Pałacu pod Bocianim Gniazdem” w Runowie za organizację tańców animacyjnych dla dzieci. Serdeczne podziękowania za współprowadzenie dzisiejszej imprezy Pani Izabeli Zielińskiej i Izabeli Marchewce, pomagającym: Justynie Wasylko, Karolinie Czerwińskiej, Kamili Młynarczyk, Beacie Lemek, Krzysztofowi Marchewce, Magdalenie Semak, Michałowi Czerwińskiemu, Sylwii Szyca.

Nasze tegoroczne, orkiestrowe działania wsparli finansowo:

OKTAN w Nowej Dąbrowie Pan Józef Grzenkowicz,

Pomorska Agencja Imprez Artystycznych „PAJA” w Potęgowie,

Agro East Europe Sp. z o.o. w Łupawie,

Skład Nowicki w Potęgowie,

Nadleśnictwo Łupawa w Łupawie,

Pani Marta Rutkiewicz,

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Potęgowie,

„Roltech” w Skórowie Dawid Zawadzki,

Mechanizacja Centrum Polska w Karżnicy,

ROZA Sp. z o.o. Bracia Różańscy w Nowej Dąbrowie,

Sklep „MAJA” Sylwia i Przemysław Bednarscy,

Przedsiębiorstwo Transportowe Ryszard Mikołajczyk,

Gospodarstwo Rolne Maciej Basiak

Mikołajczyk &Wielgus Transport spedycja Sp.j. w Potęgowie,

Usługi Rolnicze Marian Drożdż,

Pałac w Grąbkowie – Pani Karolina Gołębiowska, Pan Kazimierz Stępniak,

firma rodzinna Zenon Mikołajczyk i synowie w Potęgowie,

Agrochembud Mieczysław Szulga Jarosław Celban,

Everet Poland Tomasz Litwin,

PHU Arkadiusz Błażejewicz,

E-poNET Łukasz Ulaszek Robert Huras,

 

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

Pani Anna Dajnowicz,

Stolarz Meblowy Pan Mariusz Wasilewski z Grąbkowa,

„Zajazd Leśny Staw” Pan Marcin Jabłoński,

firma Alufenotherm Sp. z o.o. w Malczkowie,

Zakład Opieki Zdrowotnej Strojnowski i Polaczuk,

Państwo Janina i Wojciech Rębacz,

firma Raiffeisen Agro-Technika Raitech w Potęgowie,

„Nostalgia” w Poganicach  Danuta Baran,

Piekarnia „Nowicki” z Godętowa Pan Rafał Nowicki,

firma CMHT w Potęgowie Tomasz Czmoch,

firma „Joanna” Ręczne Ozdabianie Świec w Grąbkowie,

Bank Spółdzielczy w Potęgowie,

firma Ulenberg w Główczycach Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg,

Salon Fryzjerski „Atelier” Joanna Leśniak w Potęgowie,

Zakład Fryzjerski Katarzyna Maszota w Potęgowie,

Państwo Monika i Adam Klimczyk,

Wielobranżowa Firma Handlowo-Usługowa „Mako” z Kartuz,

„Klub Seniora” w Potęgowie,

Pani Janina Gałka,

Panie Julia i Anna Saganowskie,

Państwo Ewa i Adam Malinowscy,

sklep chemiczny w Potęgowie Państwo Uzarek,

Bar Bożenka w Potęgowie,

firma POLTRANS w Potęgowie Bartosz Polut,

„Firanki u Danki” Państwo Danuta i Bogdan Brylowscy,

Strefa Relaksu Pani Anna Kościołowska,

firma „Agro Sieć” w Potęgowie,

Pani Beata Kąkel,

Pani Katarzyna Stasiuk,

Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie Marta Rutkiewicz, Władysław Rutkiewicz Nikorowicz, Jakub Rutkiewicz,

Piekarnia-Cukiernia w Potęgowie Państwo Bożena i Andrzej Klassa,

firma Metryccy,

Państwo Beata i Piotr Lemek,

Przedszkole w Potęgowie,

Pani Natalia Pikuła,

Pani Lucyna Dziecielska Pałac Monbijou,

Państwo Halina i Zbigniew Ulaszek,

Pani Małgorzata Müller

Państwo Agnieszka i Paweł Nowiccy „Skład Nowicki” w Potęgowie,

Wiktoria Celban,

Pani Ula Habza,

Pani Teresa Maciejczyk,

Pani Katarzyna Drużyńska,

 Pani Dominika Kafeman,

Pani Danuta Lipska,

Pan Jacek Czarnowski,

Pani Anetta Różańska.

            Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, uczestnikom aukcji, wolontariuszom, każdej życzliwej osobie, która wspierała tegoroczną akcję WOŚP,
bo bez Was pobicie rekordu  byłoby  niemożliwe.

 

Dziękujemy za kolejny, wspólny finał w GOK w Potęgowie!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii 🙂

https://www.facebook.com/pg/GCKPotegowo/photos/?tab=album&album_id=1083724661749995

 

Finał WOŚP w Potęgowie podsumowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content