28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Potęgowie 2020

12 stycznia br. razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy po raz 17 zagrał sztab w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie. Podczas tegorocznego finału zbieraliśmy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej: inkubatorów, monitorów, respiratorów, strzykawek automatycznych i objętościowych, zakup ultrasonografów i echokardiografów.

Jak co roku na sukces sztabu, który mieścił się w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie, pracowało kilkadziesiąt osób: 44 wolontariuszy zbierających pieniądze na ulicach naszych wiosek, wolontariusze pracujący przy organizacji części artystycznej, licytacjach, sklepiku, liczący zebrane w puszkach pieniądze, pielęgniarka, strażacy. Na całodniowe atrakcje zapraszały Panie: Joanna Basiak, Izabela Zielińska i Izabela Marchewka, które po raz kolejny poprowadziły finał w Potęgowie. Finałowe granie zaczęliśmy tradycyjnie od godz. 1500, a zakończyliśmy po godz.2000 tradycyjnym „Światełkiem do nieba”.

Występy solistów i zespołów działających przy GOK oraz licytacje przeplatały się przez cały czas trwania imprezy. Rekordy padały podczas tegorocznego finał nie tylko w Warszawie. Wśród najdrożej sprzedanych „gadżetów” ofiarowanych na finał w Potęgowie znalazły się m.in.: obraz namalowany przez panią Annę Dajnowicz, szafka wykonana przez pana Mariusza Wasilewskiego, tort ofiarowany przez strażaków z OSP w Potęgowie, figurka Jurka Owsiaka wykonana przez panią Ewę Piepka, kalendarze, talony, słodkie wypieki oraz gadżety podarowane przez sponsorów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się orkiestrowe gadżety: najdroższa wylicytowana koszulka osiągnęła kwotę 400 zł, a niemowlęce body wylicytowano za 500zł.

28 finał WOŚP w sali GCK w Potęgowie rozpoczął występ dzieci z Przedszkola w Potęgowie. Podczas  finałowego grania na scenie zaprezentowali się soliści i zespoły działające przy GOK, przygotowani przez panią Barbarę Krasnoborską, panów Daniela Spoczyńskiego i Marcina Gałązkę: zespół „Mleczaki”, solistki: Nikola Kędra, Oliwia Basarab, Milena Wesołowska, Marcelina Placha, Lena Woźniak, zespół wokalny w składzie: Agata Lipka, Patrycja Boetcher, Natalia Woźniakowska, zespół wokalny w składzie: Julia Lipka, Maja Łoś, Liliana Pieniak. Na scenie wystąpił także zespół dziecięcy „Dzwonki” z ZS w Potęgowie pod kierunkiem pani Barbary Krasnoborskiej; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Lęborku Julia Marchewka, Chór z Łupawy, duet Maja i Piotr Konopa, grupy taneczne ze Stacji Kultura w Lęborku prowadzone przez panią Natalię Kubica, KGW Karżnica „Polanki”, KGW Malczkowo „Gospodynki” pod kierunkiem pana Dariusza Narlocha, zespół „Wiśta Wio” pod kierunkiem pani Izabeli Zielińskiej, „Retro Band” pod kierunkiem pana Zbigniewa Ulaszka w składzie: Marian Pikus, Andrzej Makuch, Roman Pastuszko, Marek Leśniewski, Zbigniew Ulaszek. Na zakończenie naszego finałowego grania na scenie wystąpili Sylwia Krymska i Krzysztof Cygan czyli zespół  „Legato”.

Równocześnie, podczas występów i licytacji Strażacy z OSP w Potęgowie i Łupawie czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich przybyłych, Pani Krystyna Wielgus wykonywała badania ciśnienia tętniczego oraz pomiar poziomu cukru we krwi, natomiast pani Agnieszka Sokołowska zapraszała najmłodszych na malowanie twarzy. Przez cały dzień działał także orkiestrowy sklepik, który oferował m.in. gorące przekąski, słodycze, kawę, herbatę, pyszne ciasto i wiele innych pyszności. Dochód ze sklepiku także wsparł orkiestrowe granie.

 

Dzięki hojności darczyńców i sponsorów oraz ciężkiej pracy wolontariuszy, w tym roku po raz kolejny udało nam się pobić rekord i choć liczenie wciąż trwa, już możemy pochwalić się kwotą 50.000 zł !!! W tym roku w orkiestrową zbiórkę na ulicach naszych wiosek zaangażowało się 44 wolontariuszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży ze Szkół Podstawowych w: Potęgowie, Łupawie i Skórowie, z Przedszkola w Potęgowie, opiekunkom młodzieży, Paniom Dorocie Weiwer, Iwonie Górskiej i Agnieszce Fir, a także osobom prywatnym: Michałowi i Ryszardowi Knaś, Pani Elżbiecie Szczepańskiej, Pani Zofii Szóstakiewicz, Pani Oli Nowak z córką Tosią. Wolontariusze, zbierający pieniądze do późnych godzin wieczornych, intensywnie kwestowali na ulicach Naszej Gminy, dzięki czemu zebrali w tym roku około 27 tysięcy zł. Wśród najaktywniejszych byli: Julia  Marchewka, Franciszek Wasylko, Hania Ramult, Igor Zółciński, Magdalena Tutak, Jan Müller.

Serdecznie dziękujemy: wszystkim sponsorom i ofiarodawcom wrzucającym datki do  puszek oraz biorącym udział w licytacjach, zespołom, grupom tanecznym, solistom, dzieciom, młodzieży i dorosłym za piękne występy, instruktorom, opiekunom i nauczycielom za przygotowanie występów; za współprowadzenie tegorocznej imprezy Izabeli Zielińskiej, Izabeli Marchewce, pomagającym Justynie Wasylko, Karolinie Czerwińskiej, Beacie Lemek, Natalii Matusiak, Julii Marchewce, Krzysztofowi Marchewce, akustykom Panu Grzegorzowi Bednarskiemu, Hubertowi Wiśniewskiemu, Kacprowi Wiśniewskiemu, Maciejowi Basiakowi; za pracę w sklepiku i na zapleczu: Eli Kędra, Tomaszowi Wasylko, Romie Szybut, Arkowi i Emilii Damaszkom, Piotrowi Mazurkiewiczowi, Renacie Kozioł, Piotrowi Lemkowi. Za umożliwienie zbadania ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi dziękujemy doktorowi Cezaremu Zielewskiemu oraz pani Krystynie Wielgus za wykonanie tegorocznych badań.  Finałowe podsumowanie puszek możliwe było dzięki: Paniom Elżbiecie Szczepańskiej, Barbarze Tutak, Jolancie Straszak, Oldze Młynarczyk, rodzinie Pradlików – Agnieszce, Aleksandrze i Robertowi, którzy wytrwale, do późnych godzin nocnych liczyli zebrane pieniądze. Dziękujemy im za ciężką pracę. Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Potęgowie i Łupawie za pomoc, wsparcie i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

W tym roku wsparli nas finansowo:

1.      Nadleśnictwo Łupawa

2.      Agencja artystyczna „J.J.” Janina Janusiewicz

3.      Skład „Nowicki” w Potęgowie

4.      Usługi Remontowo- Budowlane Mieczysław Szulga

5.      Biuro Obsługi Budownictwa Jarosław Celban

6.      Firma E-poNET Robert Huras, Łukasz Ulaszek

7.      Firma CMHT Tomasz Czmoch

8.      Zenon Mikołajczyk & Synowie

9.      Zakład Mechaniczny Damian Polut

10.  Piekarnia Robert Nowicki Godętowo

11.  Gospodarstwo rolne Maciej Basiak

12.  PHU Arkadiusz Błażejewicz

13.  Gospodarstwo Rolne Michał Mikołajczyk

14.  Roza Bracia Rożańscy

15.  Gospodarstwo Rolne Błażej Piotrowski

16.  Mikołajczyk&Wielgus Transport Spedycja sp.j.

 

Wsparcie w postaci darowizn rzeczowych przekazali:

 

1.      firma „Agro-Sieć”  Nowa Dąbrowa

2.      pan Zbigniew Orzechowski

3.      Firma Ulenberg, Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg

4.      Stolarz meblowy Mariusz Wasilewski MARIO

5.      „Bar Bożenka” w Potęgowie

6.      pani  Anna Dajnowicz, Potęgowo

7.      ZAKŁAD  FRYZJERSKI w Potęgowie pani Katarzyna Maszota

8.      ZAKŁAD MECHANICZNY Damian  Polut

9.      pani Alicja Pietrzyk

10.  Zaplatane w Starym Młynie Anita Baran

11.  pani Małgorzata i Jacek Różańscy

12.  pani Ewa Piepka

13.  pan Dariusz Narloch

14.  pani Urszula Jagodzińska

15.  KGW „Gospodynki” w Malczkowie

16.  KGW „Polanki” z Karżnicy

17.  państwo Lucyna i Przemek Piepka

18.  państwo Halina i Zbigniew Ulaszek

19.  „ATELIER” Joanna Leśniak 76-230 Potęgowo

20.  METRYCCY Skórowo 76-230 Potęgowo

21.   Stacja Kultura pani Natalia Kubica

22.  pani Anna Saganowska

23.  pani Natalia Pikuła

24.  Zajazd Leśny Staw P. Marcin Jabłoński

25.  pani Wioleta Bazowska Sklep odzieżowy w Potęgowie

26.   pani Małgorzata Müller

27.  państwo Iwona i Piotr Szymańscy

28.  państwo Ewa i Adam Malinowscy

29.  państwo Danuta i Bogdan Brylowscy

30.  Pani Julia Narodzonek

31.  Szymon Celban

32.  Pałac pod Bocianim Gniazdem w Runowie

33.  Stacja Bella Studio Kosmetyczne P. Roma Szybut

34.  Firma CMHT – Tomasz Czmoch

35.  „JOANNA” Ręczne Ozdabianie Świec Arkadiusz Boniecki Grąbkowo

36.  Karolina Gołębiowska Pałac w Grąbkowie

37.  państwo Beata i Piotr Lemek

38.  Gminna Biblioteka Publiczna w Potęgowie

39.   pani Urszula Habza

40.  pan Paweł  Kostecki

41.  pani Beta Szmyt

42.  państwo Kinga i Grzegorz Zielińscy  firma Agro Farm

43.  państwo Sylwia i Mariusz Wyrostkiewicz

44.  OSP Potęgowo

45.  OSP Łupawa

 
 

           

Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom, uczestnikom aukcji, wolontariuszom, każdej życzliwej osobie, która wspierała tegoroczną akcję WOŚP, bo bez Was organizacja finału nie byłaby  możliwa.

Liczenie wciąż trwa, a wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli dołożyć swojej cegiełki do finałowego grania, zapraszamy po gadżety do GOKu!

 

Fotorelacja poniżej

28 Finał WOŚP Potęgowo 2020

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Potęgowie 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content