VI Powiatowy Przegląd Solistów Instrumentalistów Potęgowo 2019

29 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się VI. Powiatowy Przegląd Solistów- Instrumentalistów- konkurs dla muzyków, grających solowo na instrumentach amatorsko i profesjonalnie w trzech kategoriach wiekowych: najmłodsi (klasy I-IV), uczniowie klas V-VIII oraz dorośli. W tym roku do konkursu zgłosiło się 33 uczestników, którzy prezentowali utwory grane na wielu instrumentach, m.in. na trąbce, flecie, fortepianie, klarnecie, gitarze czy flugerhornie.

Jak co roku, ideą przeglądu jest wykorzystanie integracyjnych właściwości muzyki oraz nagrodzenie instrumentalistów, którzy swoją grą, zaangażowaniem, umiejętnościami i interpretacją prezentowanych utworów przekonali słuchaczy i komisję. W tym roku nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Medea Berianidze- przewodnicząca, Mirosław Brzozowski i Ewa Misiewicz.

Wyniki VI Powiatowego Przeglądu Solistów- Instrumentalistów prezentują się następująco:

w kategorii  muzycy amatorzy klasy V-VIII  SP

I m-ce   Julia Lipka  (GOK w Potęgowie)

II m-ce  Damian Penkowski  (SP w Lębie)

III m-ce  Kordian Grzelewski(GDK w Lini),

w kategorii muzycy amatorzy dorośli:

II m-ce  Magdalena Studzińska  (GDK w Lini)

w kategorii uczniowie i absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy I-IV SP

I m-ce  Stanisław Borzęcki( Z PSM w Koszalinie)

II m-ce Adam Stojewski (PSM I i II st. w Słupsku Filia  w Sławnie)

III m-ce Julia Marchewka (PSM w Lęborku)

w kategorii  uczniowie i absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych klasy V-VIII  SP

ex aequo I m-ce  Emilia Szerszenowicz ( Z PSM w Koszalinie) ,

I m-ce  Katarzyna Dąbrowska(Z PSM w Koszalinie),

II m-ce   Maja Kinczel (PSM I i II st. w Słupsku Filia  w Sławnie)

III m-ce  Alicja Domaszk (PSM w Lęborku)

Wyróżnienie: Kajetan Stawski(PSM w Lęborku) ,  Miłosz Wojciechowski (PSM w Lęborku)

w kategorii uczniowie i absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych dorośli:

I m-ce  Aleksandra Wilczyńska (PSM w Lęborku)

II m-ce  Filip Kościelski (PSM w Lęborku)

III m-ce   Katarzyna Szulc (PSM w Lęborku)

wyróżnienie: Wiktoria Wasilkowska (PSM w Lęborku).

Udział w konkursie wzięli również:  Dominika Płotka (GDK w Lini), Amelia Płotka (GDK w Lini), Bartosz Prondziński, Lena Siemiątkowska (PSM I i II st. w Słupsku Filia  w Sławnie), Patryk Roda (PSM w Lęborku), Paweł Czaja (PSM w Lęborku), Paweł Kąkol (PSM w Lęborku),  Bartosz Karkocha (PSM w Lęborku),  Filip Kupski (PSM w Lęborku), Szymon Pajuro (PSM w Lęborku),  Tymoteusz Gołębiewski (PSM w Lęborku),  Piotr Kąkol (PSM w Lęborku), Seweryn Potrykus (PSM w Lęborku), Piotr Kowalczyk (PSM w Lęborku), Bartłomiej Studziński (PSM w Lęborku),  Igor Kozyr  (PSM w Lęborku).

Przyznano puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez: Posła na Sejm RP Pana Zbigniewa Konwińskiego, Wójta Gminy Potęgowo Pana Dawida Litwina, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, Centrum Edukacji Regionalnej Powiatu Słupskiego, Starostwo Powiatu Słupskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy w poszczególnych kategoriach.

Uczestnikom, komisji, gościom i widzom serdecznie dziękujemy za obecność i muzycznie spędzony czas. Występy uważnie wysłuchali i oglądali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Pan Dawid Litwin, Zastępca Wójta Gminy  Potęgowo pani Anna Boniecka oraz Radny Powiatu Słupskiego Pan Konrad Tymecki. Dziękujemy instruktorom i rodzicom za zaangażowanie  w rozwój talentów muzycznych  wśród młodych ludzi. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia można obejrzeć na stronie FB Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie.

VI Powiatowy Przegląd Solistów Instrumentalistów Potęgowo 2019