Koncert fortepianowy na cztery ręce z BEBE Piano Duet

25 września odbył się koncert fortepianowy: druga część projektu pt. Organizacja koncertu fortepianowego i wakacyjnych spotkań z instrumentem wraz z zakupem fortepianu, zrealizowana dzięki Stowarzyszeniu Wiśta Wio i Przyjaciele oraz Gminie Potęgowo w ramach Zadania w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, dofinansowanego z budżetu Gmina Potęgowo. Odbiorcami wydarzenia byli uczniowie trzech szkół z terenu gminy (Potęgowo, Skórowo, Łupawa), którzy wypełnili salę GOK po brzegi. Dzięki organizacji takiego wydarzenia dzieci i młodzież, zamieszkująca tereny naszej gminy, oddalonej dużym dystansem od większych miast, miała niecodzienną możliwość posłuchania na żywo muzyki klasycznej i odczucia na własnej skórze wyjątkowych brzmień instrumentów. Zaproszony Bebe Piano Duet zaprezentował utwory klasyków, m.in. W.A. Mozarta, F. Schuberta, L. van Beethovena, J. Haydna, C.M. Webera, A. Chaczaturiana, A. Piazzolli, M. Glinki, A. Borodina.

Duet tworzą pianistki: Joanna Bernagiewicz  i Medea Berianidze. 

Joanna Bernagiewicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie  w klasie Bronisławy Kawalli. Jest doktorem habilitowanym sztuki w zakresie kameralistyki fortepianowej. Przez wiele lat pełniła funkcję  prodziekana i dziekana obecnego Wydziału Nauk Społecznych, a następnie prorektora ds. kształcenia i studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Medea Berianidze to gruzińska pianistka mieszkająca w Polsce. Ukończyła Tbiliski Państwowy Konserwatorium i staż podyplomowy w Moskiewski Konserwatorium im. P. Czajkowskiego. Pracuje w Instytucie Muzyki AP w Słupsku jako starszy wykładowca  i w PSM w Słupsku jako nauczyciel dyplomowany.  W 2016 r.otrzymała honorową odznakę od MKiDN ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Obie artystki odnoszą sukcesy w pracy pedagogicznej. Są także cenionymi pianistkami.

 

 
Koncert fortepianowy na cztery ręce z BEBE Piano Duet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content