Gminne Święto Plonów 2019

Za nami intensywny okres przygotowań i organizacji pięknego święta Dożynek. W tym roku odbyły się 7 września tradycyjnie na placu przed Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie. Nasze pracownice i pracownicy zadbali o oprawę wizualną nie tylko samej sceny i miejsca obchodów. Oznaki święta plonów można było podziwiać na terenie całego Potęgowa.

Obchody dożynkowe rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą koncelebrowaną przez księży Piotra Czaję oraz Tadeusza Drobińskiego w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Potęgowie. Następnie mieszkańcy i goście uroczystym korowodem z chlebami dożynkowymi i pięknymi wieńcami przy  akompaniamencie Usteckiej Orkiestry Dętej udali się na plac przy GCK na główne uroczystości dożynkowe.

Starostami tegorocznego Gminnego Święta Plonów byli Państwo Aleksandra i Zbigniew Orzechowscy z Nowego Skórowa, którzy na ręce Wójta Gminy Pana Dawida Litwina wręczyli symboliczny bochenek chleba. Gośćmi specjalnymi obchodów byli Pan Marek Kusiakiewicz dyrektor Gminnego Centrum Sportu i Turystyki w Radkowie oraz zespół „Katarzynki” z partnerskiej gminy Radków.

Podczas oficjalnej części obchodów odbyły się tradycyjne konkursy na Super Sołectwo, Chleb Dożynkowy oraz Wieniec Klasyczny i Niekonwencjonalny.

W konkursie na Super Sołectwo 2019 na podium stanęło sołectwo Potęgowo. Kolejne miejsca przypadły sołectwom Warcimino (II miejsce) oraz Nieckowo (III miejsce). W ramach konkursu na Chleb Dożynkowy 2019 nagrodę za pierwsze miejsce otrzymało sołectwo Warcimino. Drugie miejsce przypadło sołectwu Potęgowo. Trzecie miejsce zajęło sołectwo Wieliszewo. W kategorii Wieniec klasyczny  główną nagrodę otrzymała Karżnica. Kolejne miejsca przypadły sołectwom: Skórowo, Potęgowo, Grąbkowo Kolonia oraz Warcimino. Najpiękniejszy wieniec niekonwencjonalny wykonało Nieckowo. Na drugim miejscu znalazł się wieniec z Żochowa a na trzecim z Wieliszewa. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, a uczestnikom dziękujemy za uczciwą rywalizację, dobre humory i zaangażowanie we wszystkich konkurencjach.

Część artystyczną dożynek otworzył występ zespołu ludowego z Radkowa „Katarzynki”. Na scenie w Potęgowie zadebiutowały Panie z KGW Polanki z Karżnicy. Z nowym repertuarem wystąpił również nasz lokalny zespół Wiśta Wio.

Jedną z głównych atrakcji dożynek był występ Kabaretu Weźrzesz, który zgrabnie tworzy małżeństwo państwa Jarosława i Katarzyny Pająk. Po Kabarecie przyszedł czas na energetyczny folk w wykonaniu zespołu Fajters/ Energy Folk. Mieszkańcy nie dali się niesprzyjającej aurze pogodowej i mimo deszczu świetnie bawili się pod sceną do późnych godzin przy muzyce zespołu Legato.

Gminne Święto Plonów w Potęgowie to dziękowanie za płody rolne przy wspólnej zabawie mieszkańców. To wydarzenie pełne atrakcji dla małych i dużych, artystycznych przeżyć, konkursowych zmagań. Dlatego ogromne podziękowania należą się tym, którzy za kulisami obchodów dożynek dbają o to, by mieszkańcy mogli ciekawie i wspólnie świętować:

 -pracownikom GOK w Potęgowie za ciężką pracę podczas przygotowań do dożynek, za piękną dekorację Sołectwa Potęgowo i sceny, za pyszne wypieki, smakowity smalec i inne pyszności przygotowane dla wszystkich zaproszonych artystów, za wytrwałość, zrozumienie, za uśmiechy mimo zmęczenia i niesprzyjającej aury.

-sołectwom i osobom biorącym udział w konkursach, zespołom i solistom występującym podczas tegorocznych uroczystości,

-rodzinie Państwa Zielińskich za udostępnienie sprzętu rolniczego,

-Pani Janinie Janusiewicz za podarowanie biletów na nagrody w konkursie „Super Sołectwo 2019”,

– Panom: Zbyszkowi Orzechowskiemu, Władysławowi Jabłońskiemu, Ryszardowi Knaś, Andrzejowi Mikulskiemu, Andrzejowi Szpakowiczowi, Piotrowi Lemkowi za pomoc w organizacji tegorocznych dożynek oraz Pani Elżbiecie Kędra z ekipą za pomoc w pracach porządkowych,

-Paniom Anecie Słomińskiej, Alicji Heintze, Monice Klimczyk, Halinie Brasewicz za dostarczenie pięknych dyń i kwiatów wykorzystanych do dekoracji,

-strażakom z OSP w Potęgowie i Łupawie za pomoc i życzliwość,

-sołectwom, biorącym udział w tegorocznych dożynkowych konkursach za przekazanie nagród finansowych na rzecz osób poszkodowanych w pożarze w Karznicy,

-wszystkim mieszkańcom i gościom, którzy przybyli na tegoroczne Gminne Święto Plonów

w Potęgowie.

Robimy to dla Was z wielką przyjemnością 🙂

Zapraszamy do Fotorelacji na Facebook

Zdjęcia Chodorowski Krzysztof

 

 

 

Gminne Święto Plonów 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content