Spektakularny sukces Dni Gminy Potęgowo 2019

 

Dni Gminy Potęgowo 2019

 

Cytując mieszkańca naszej gminy: WEEKEND w Potęgowie skończył się w MIG! Kto był, ten zrozumie grę słowną!
Takiego sukcesu nie spodziewał się nikt! W sobotę plac przy GOKu pękał w szwach a zaparkowanie samochodem na ulicach Potęgowa graniczyło z cudem! Moc atrakcji, animacje, darmowa strefa rozrywki dla najmłodszych, piękna pogoda, efektowne rozgrywki w ramach III Pucharu Strongman, no i muzyka, dla której całe to zamieszanie- wszystko przyczyniło się do genialnej atmosfery podczas kolejnych obchodów Dni Gminy Potęgowo 2019! Co będzie za rok? poprzeczka znów wisi wyżej :))

A w szczegółach:

W ramach obchodów Dni Gminy Potęgowo 2019 w piątek obchodziliśmy Dzień Dziecka. Przy współpracy z „Klubem Sportowym Zefir” działającym przy Szkole Podstawowej w Potęgowie pod kierunkiem Tamary Kaśnickiej zorganizowany został „VII Rodzinny Bieg po Zdrowie”, podczas którego nasi instruktorzy zapewniali animacje dla dziećmi. W godzinach wieczornych w sali GOKu odbył się spektakl pt.”Wykrywacz kłamstw” w wykonaniu aktorów z Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku.

Kulminacją obchodów była sobota i całodzienne atrakcje dla mieszkańców i przybyłych gości. Impreza trwała od 14:00 i rozpoczęła się od III Pucharu Polski Strongman. Pierwsze miejsce w klasyfikacji zdobył Rafał Kobylarz. W rozgrywkach wzięli udział również: Maciej Hirsz na drugim miejscu, Tomasz Lademann zajął ostatnie miejsce na podium i kolejno Sebastian Kurek, Krzysiek Kacnerski, Dariusz Wejer oraz Dawid Bednarek.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Michał Różal Różalski- polski zawodowy kick-boxer i zawodnik MMA. Pochodzi z Płocka. Były mistrz świata organizacji ISKA i WKA w formule K-1. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy w amatorskich walkach. Zawodową karierę rozpoczął w 2004 roku w formule K-1. Mówi o sobie, że nie chce walczyć z kimś kto nie będzie dla niego wyzwaniem. A kiedy zakończy karierę chce zostać rolnikiem. Angażuje się w pomoc zwierzętom ze schronisk, współpracuje z fundacją AST, działającą na rzecz zwierząt niechcianych. Prowadzi liczne seminaria dla ludzi zafascynowanych sportami walki. 

W przerwie rozgrywek Strongman odbył się pokaz żonglerki piłką nożną wykonany przez   Kamila Burdzińskiego, 20 letni zawodnik, który na co dzień zajmuję się trenowaniem Freestyle Football (umiejętność wykonywania przeróżnych tricków za pomocą piłki nożnej), pochodzi z małej sąsiedniej wioski Górzyno. Od około 2 lat bierze czynnie udział w zawodach, są to zawody rangi Międzynarodowej, mistrzostw oraz pucharów polski a w tym roku po raz pierwszy będzie brał udział w mistrzostwach świata w Czeskiej Pradze gdzie będzie reprezentować nasz kraj. Jego największe osiągnięcie w tym sporcie to znalezienie się podczas Mistrzostw Pomorza w Ósemce najlepszych w naszym województwie. 

Od godziny 17:00 główną scenę przejęli młodzi artyści działający na terenie na naszej gminy i zaprzyjaźnionych gmin. Wystąpili:

-zawodniczki fitnessu gimnastycznego ze Szkoły Tańca Top Toys Anny i Marcina Dubrownik (Amelia Czarnecka, Alicja Włodarska, Natasza Formela, Laura Kogut – aktualna mistrzyni Polski w fitnessie gimnastycznym trenerem grupy jest Pan Kamil Kulak)

-zespoły: Mleczaki i Dzwoneczki 

-Lena Woźniak

-Natalia Woźniakowska 

-Patrycja Boetcher 

-Agata Lipka 

-grupy taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie, pod okiem Martyny Majewskiej

– Maja Łoś 

– Lilianna Pieniak

– Oliwia Basarab 

– Marcelina Placha 

– Julia Lipka 

– Grupa Repley Crew z Lęborka

– Maja Konopa 

– Nikola Kędra  

 O godzinie 19:00 wystąpił zespół MIG– rodzinna grupa, którą tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota Pstrągowska, Marek Gwiazdowski, Krzysztof Gwiazdowski i Sławomir Gwiazdowski. Zespół pochodzący z miejscowości Pruszkowo koło Płońska wykonuje muzykę disco polo. Kwartet ma na koncie sporo przebojów, które wywindowały go do statusu gwiazdy gatunku, m.in. „Wymarzona”, „Miód malina”, „Lalunia”, „Jej dotyk”, „Ona jedyna”, „Pijemy do samego dna” (piosenka nagrana wspólnie z formacją Cliver), „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Słodka wariatka” czy „Krótka historia”.

Gwiazdą wieczoru był zespół WEEKEND– discopolowa formacja dowodzona przez Radka Liszewskiego, która za sprawą piosenki „Ona tańczy dla mnie” stała się jednym z najpopularniejszych wykonawców tego gatunku muzycznego w Polsce. Zespół został założony w 2000 roku w Sejnach, zadebiutował rok później w programie „Disco Polo Live”. W dyskografii grupy znajduje się siedem płyt. Oprócz Radka Liszewskiego w formacji działają również Adam Łazowski, Bernard Mikulski oraz Karol Skrobański. Po występach goście byli świadkami niecodziennego pokazu FIRE SHOW z elementami pirotechnicznymi w wykonaniu Krzysztofa Papugi laureata kilku festiwali Fire Show o zasięgu ogólnopolskim. 

Mieszkańcy bawili się do rana przy muzyce od DJ MATEUSZ. 

Atrakcje towarzyszące:

Strefa rozrywki dla dzieci :

– animacje dla dzieci przy scenie prowadził Animator Team

– przygotowana przez Szkołę Podstawową w Skórowie, Szkołę Podstawową w Potęgowie, Szkołę Podstawową w Łupawie, Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie, „Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele!”

– darmowe dmuchańce, malowanie twarzy, kręcenie balonów

– Animacje kulturalne dla mieszkańców Gminy Potęgowo, 

Stoiska

– gastronomiczne,

– rękodzielnicze,

– kosmetyczne

– Koło Gospodyń Wiejskich z Karżnicy

– Stowarzyszenia Wiśta Wio i Przyjaciele

– Handlowe

– Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie

– Gminnej Biblioteki Publicznej w Potęgowie

– Środowiskowego Domu Samopomocy w Potęgowie

– Fundacji „INICJATYWA”

– Wystawa starego sprzętu domowego

– wystawa zabytkowych motocykli

– wystawa pojazdów zabytkowych PRL  

Współorganizatorzy:

Szkoła Podstawowa w Potęgowie, Szkoła Podstawowa w Łupawie, Szkoła Podstawowa w Skórowie, Klub Sportowy Zefir, Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele, Ochotnicza Straż w Potęgowie, Ochotnicza Straż w Łupawie

 

Impreza nie odbyłaby się tak hucznie, gdyby nie wsparcie sponsorów:

1. Firma ElwozSp. Z o.o.

2. Firma Roza Bracia Różańscy

3. Zajazd Leśny Staw w Runowie

4. Usługi Hydrauliczno- Budowlane Pan Marcin Kitowski

5. Nadmorskie Elektrownie Wiatrowe Darżyno Sp. z o.o.Pan Marcin Tomaszewski,

6. Biedronka Państwo Danuta i Bogumił Szomborg

8.”INFRACORR” Sp. z o. o. Pan Zbigniew Borkowski

9. Biuro Obsługi Budownictwa  Pan Jarosław Celban,

10. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pan Arkadiusz Błażejewicz,

11. AGRO FARM ZIELIŃSCYPan Grzegorz Zieliński, Pan Krzysztof Zieliński

12. Haase Farm Sp. z o.o. Pan Łukasz Haase

13. Mikołajczyk & Wielgus Transport Spedycja Spółka Jawna

14. MCP Polska sp. z o.o Pan Adrian Nijssen

15.Pan Jerzy Olszewski

16. „Zenon Mikołajczyk i Synowie”

17. Skład Nowicki w Potęgowie Pan Paweł Nowicki

18. Yucca PPH. Zakłady torfowePan Mirosław Bach

19. Firma Agro – Sieć – Pan Łukasz Madej

20. Firma UlenbergSp. z o.o. Państwo Sylwia i Mirosław Ulenberg

22. Agro East Europe ŁupawaRegnerusScholtens

24. Pałac Grąbkowo Pani Karolina Maria  Gołębiowska, Pan Kazimierz Stępniak

25.Gospodarstwo Rybackie FARIO z ŻochowaPaństwo Ewa i Ryszard Balcerzyk

26. Firma Mashav Sp. Z o.o. Warszawa

27. Aqua Bud Pan Patryk Kucharski 

 

 

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na:

fanpage GOK Dni Gminy Potęgowo 2019  

fanpage GOK VII Rodzinny Bieg po Zdrowie 2019

fanpage Gminy Potęgowo VII Rodzinny Bieg po Zdrowie w Potęgowie

fanpage Gminy Potęgowo  Puchar Polski STRONGMAN Potęgowo 2019

fanpage Krzysztof Chodorowski 

 

 

 

 

 

Spektakularny sukces Dni Gminy Potęgowo 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content