Potęgowski Jarmark 2018

W ubiegłą niedzielę 23 września Potęgowo gościło artystów i rzemieślników z terenu objętego Lokalną Strategią Działania Partnerstwa Dorzecza Słupi. Różnorodność i wyjątkowość stoisk zachwycała! Można było zaopatrzyć się w przetwory, weki, dżemy i powidła, kupić ekologiczne ziemniaki i cebulę, zdobyć unikatowe dekoracje do domu (biżuterię z żywicy, witraże, piękne robótki szydełkowe i wiele innych). Mieszkańcy mogli podziwiać prace malarskie pani Anny Dajnowicz i być świadkami pracy na krośnie- zobaczyć jak właścicielka pracowni Rosamar Dominika Kafeman tworzy różnobarwne tkaniny. W trakcie trwania jarmarku Paulina Kantak finalistka programu Hell’s Kitchen robiła pokaz gotowania, w ramach którego przygotowała pyszne potrawy do degustacji dla wszystkich chętnych.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych- w ramach realizowanego wydarzenia odbywały się warsztaty dla najmłodszych- lepienie w glinie, malowanie z piasku, malowanie na tkaninach, robienie biżuterii. Dostępne były również bezpłatnie dmuchańce i eurobungee. Organizatorzy zadbali również o darmowy posiłek dla wszystkich uczestników, wystawców i gości. Bardzo ubolewamy nad pogodą, która pomieszała szyki i odstraszyła mieszkańców. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych atmosfera wśród wystawców, organizatorów oraz gości była super! Dodatkowo występy dziewczyn ze Stowarzyszenia Wiśta Wio i Przyjaciele- organizatorów jarmarku, Nikoli Kędry o aksamitnym głosie, folkowego trio z Michalove podkreśliły lokalny charakter wydarzenia i jego wyjątkowość. Furorę wśród dzielnej publiczności, która do końca nie opuszczała widowni wywołał występ chłopaków z Illegal Boys. Swoją muzyką rozgonili chmury i rozgrzali serca publiczności!

Podczas Jarmarku odbyły się dwa konkursy. W konkursie na najsmaczniejszą potrawę z regionu LSD PDS pierwsze miejsce zdobyła pieczona gęś Wioletty Koteckiej, której wyroby z gęsi zdobyły certyfikat marki lokalnej Zielone Serce Pomorza, drugie miejsce przypadło dla Joanny Ślimak za placki ziemniaczane, którymi zachwycali się wszyscy goście. Trzecie miejsce za sery podpuszczkowe zajęła Małgorzata Gliwa. Wyróżnienie otrzymały Pampuchy Słowińskie Marii Terefenko i Tort Malinowy Karoliny Tarki. Tytuł drugiego konkursu brzmiał: „Twój pomysł- twoje dzieło”, podczas którego komisja wyłoniła najlepsze stoiska promocyjne produktów lokalnych. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Piepka i jej przepiękne robótki na szydełku. Serca komisji skradły również prace zdobione metodą decoupage, których autorkami są dziewczyny z GOKu w Potęgowie. Trzecie miejsce zajęła Anita Baran, artystka tworząca ze sznurka plecione torby, dywaniki, kosze. W ramach wyróżnienia zostali nagrodzeni również stoisko z płodami rolnymi Jana i Czesława Ślimaków  oraz witraże Stanisław Barski

Organizatorami Jarmarku było Stowarzyszenie Wiśta Wio i Przyjaciele. Wydarzenie dofinansowane przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zadanie realizowane w ramach projektu grantowego „Promocja lokalnych produktów i usług na obszarze LGD PDS”.

Zapraszamy do FOTOGALERII NA NASZYM FB

Potęgowski Jarmark 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content