Karmniki dla ptaków – poznaj zasady

Karmnik  to szczególnie dobra propozycja dla miłośników zwierząt. To bezpieczny sposób na wsparcie ptaków w trudnym dla nich okresie zimowym. Karmnik to nie tylko element do mieszkania. Ptasie odwiedziny mogą sprawić wiele radości zarówno dzieciom jak i  dorosłym. Dają satysfakcję z pomocą tym stworzeniom. Obserwowanie ptaków może być również ciekawym hobby. Mały karmnik może stać się pretekstem do rozwijania zainteresowań ornitologią. Karmnik dla ptaków może być wykonany z bardzo zróżnicowanych materiałów.

Zasady dokarmiania ptaków

1. Raz rozpoczęte dokarmianie nie może zostać przerwane – musimy mieć świadomość, że w ten sposób interweniujemy w nawyki żywych stworzeń, które dostosują się do raz poznanego źródła pożywienia i np. nie będą poświęcać czasu i energii na szukanie jedzenia w innym miejscu. Trzeba się więc zabrać za to sumiennie albo wcale.

2. Karmnik umieszczamy w przemyślanym miejscu – chętnie odwiedzany karmnik może być łatwym celem dla głodnych kotów. Powinno to też być miejsce, w którym żywność nie zwilgotnieje ani nie zamarznie.

3. Rozważnie wybieramy, czym karmimy ptaki – nie wszystko nadaje się do zostawienia w karmniku. Polecane są: nasiona słonecznika, pokrojone białe pieczywo, rodzynki, porzeczki, jagody, pszenica, proso, drobna kasza, choć zależy tu wiele od gatunku ptaków, które występują w okolicy, bo nie wszystkie lubią to samo.

Karmniki dla ptaków – poznaj zasady
Przewiń do góry
Skip to content