Dożynki 2020 w gminie Potęgowo

Tegoroczne Gminne Święto Plonów miało skromniejszą formę niż co roku. Dziękczynienie za tegoroczne zbiory zostało złożone w niedzielę 20 września 2020r. w Kościele w Potęgowie podczas uroczystej Eucharystii. Dziękczynną Mszę Świętą, w której uczestniczyli Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin z rodziną, Radni Gminy Potęgowo, Sołtysi, rolnicy i mieszkańcy, koncelebrowali: Proboszcz Parafii Skórowo Ksiądz Waldemar Pielecki oraz Proboszcz Parafii Łupawa Ksiądz Piotr Czaja, okolicznościowe kazanie wygłosił Wikariusz Parafii Skórowo Ksiądz Zbigniew Kulas. Po uroczystej Mszy Świętej zostały rozstrzygnięte konkursy na „Najpiękniejszy chleb i wieniec dożynkowy”. Prace zostały dostarczone do Kościoła w Potęgowie. Komisja w składzie: Izabela Zielińska Barbara Krasnoborska, Sylwia Wyrostkiewicz w konkursie na „Najpiękniejszy chleb” oceniały smak, wygląd i prezentację wypieku. Spośród dostarczonych 4 bochenków I miejsce zajął chleb przygotowany przez Sołectwo Potęgowo, II miejsce zajął wypiek Sołectwa Warcimino, III miejsce chleb dostarczony przez członkinie KGW Polanki z Karżnicy, a IV miejsce chleb z Sołectwa Skórowo. W kategorii „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” zgłoszono 3 wieńce konwencjonalne. Spośród dostarczonych prac komisja najwyżej oceniła wieniec przygotowany przez Sołectwo Potęgowo, II miejsce przyznano dla pracy KGW Polanki z Karżnicy, III miejsce dla Sołectwa Skórowo. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie.

Uroczystości dożynkowe uświetniły występy zespołów „Polanki ” i „Wiśta Wio”. Po uroczystej Mszy Świętej na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie. Tradycyjnie był chleb ze smalcem, pyszne swojskie ciacho oraz gorące napoje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie! Uczestnikom dożynkowych konkursów gratulujemy i składamy podziękowanie za udział i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że w większym gronie spotkamy się niebawem … podczas kolejnych imprez w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie.

Dożynki 2020 w gminie Potęgowo