Gminne obchody Święta Niepodległości

     11 listopada upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione w 1937r. i jest upamiętnieniem i wyrazem szacunku dla poległych w I wojnie światowej. 

       Tegoroczna wieczornica, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie z okazji 99 rocznicy tych wydarzeń, odbyła się w przededniu Narodowego Święta Niepodległości. 

          10 listopada do Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Potęgowie, przybyli zaproszeni goście:Wójt Gminy Potęgowo Pan Dawid Litwin, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Potęgowie Pani Maria Ksel, Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Łupawie Pan Bogdan Cyrny, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potęgowie Pan Leszek Domaszk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skorowie Pan Andrzej Malinowski, Komendant Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Potęgowie Druch Piotr Basarab, Wójt poprzedniej kadencji Pan Jerzy Waldemar Awchimieni, radni gminni, sołtysi oraz lokalna społeczność.
               W rocznicę upamiętniającą tę ważną datę, repertuar pieśni patriotycznych przygotował zespół „Potęgowianki” pod kierunkiem Pana Zbigniewa Ulaszka. W drugiej części występów akademię z okazji Święta Niepodległości zaprezentowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Łupawie do scenariusza przygotowanego przez Ewę Wajerowicz, Ewę Pietrykowską, Zuzannę Malek.

             Święto Niepodległości jest dniem zadumy, w którym uświadamiamy sobie, jak ważną i drogą kwestią jest wolność narodu i państwa. Dlatego tak ważne jest celebrowanie tego święta i pokazywanie kolejnym pokoleniom trudnej drogi do wolności. 

 

 

 

Gminne obchody Święta Niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content