Dni Gminy Potęgowo

Zakończyliśmy obchody Dni Gminy Potęgowo. 

        W dniu 2 czerwca o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury w Potęgowie odbyła się uroczysta XXXVIII sesja Rady Gminy Potęgowo, która zainaugurowała obchody pierwszych Dni Gminy Potęgowo. Honorowy patronat Dni Gminy Potęgowo objął Wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. W jego imieniu obecna na sesji była pani Małgorzata Gładysz doradca wicemarszałka. Pani Gładysz zabrała głos na sesji, dziękując za zaproszenie, ciepłe przyjęcie i życząc wytrwałości w codziennej pracy. Podczas sesji wręczono statuetki osobom zasłużonym dla samorządu. Na sesji oprócz radnych, pracowników UG oraz kierowników i pracowników jednostek organizacyjnych obecni byli również znamienici goście: parlamentarzyści, byli radni, były Wójt Gminy Potęgowo, przedstawicieli instytucji współpracujących, przedsiębiorcy. W trakcie obrad uhonorowano pamiątkowymi statuetkami następujące osoby spośród przybyłych gości: Małgorzatę Gładysz – doradcę Wicemarszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza,  Kazimierza Plocke Posła na Sejm RP, Zbigniewa Konwińskiego Posła na Sejm RP, Kazimierza Kleinę Senatora RP, Alicję Zajączkowską Radną Sejmiku Województwa Pomorskiego, Rafała Konona V-ce Starostę Powiatu Słupskiego, Elżbietę Godderis Wicestarostę Powiatu Lęborskiego, Jerzego Pernala Wójta Gminy Cewice,  Arkadiusza Walacha Wójta Gminy Smołdzino, Walentynę Małek radną Powiatu Słupskiego w latach 2010-2014, członka Zarządu Powiatu Słupskiego, Czesława Jereczka Nadleśniczego Nadleśnictwa Łupawa, Andrzeja Szaniawskiego Komendanta Miejskiej Policji w Słupsku. Statuetki wręczono również osobom zasłużonym dla rozwoju Gminy Potęgowo:
„Z podziękowaniem za wkład w rozwój samorządności i Gminy Potęgowo”. Podziękowania otrzymali: Jerzy Waldemar Awchimieni Wójt Gminy Potęgowo w latach 2002-2014,  byli przewodniczący Rady Gminy Potęgowo: Anna Sors, Ryszard Nosko, Wojciech Domagała, Wojciech Rębacz, Józef Różański oraz Ireneusz Jasiński Sekretarz Gminy Potęgowo  od 1982 roku,  Anna Dajnowicz -zastępca Wójta Gminy Potęgowo w latach 1998-2002, Danuta Huras -zastępca Wójta Gminy Potęgowo w latach 2004-2014, Jan Siniawski -sołtys sprawujący urząd od 1978 r. Po zamknięciu obrad dla wszystkich zebranych zaśpiewały i zagrały dzieci z zespołu „Mleczaki” i „Dzwoneczki”, pod kierunkiem instruktorki Barbary Krasnoborskiej. 

           Na placu przy GCK dostępne były liczne atrakcje dla dzieci, pokazy, konkursy, stoiska gastronomiczne. Tuż po godzinie 19.00 rozpoczął się występ kabaretu Koń Polski, który tworzą Leszek Malinowski, Waldemar Sierański oraz Maria Borzyszkowska. Kabaret występuje już ponad ćwierć wieku, a karierę rozpoczął od zdobycia Grand Prix na I Przeglądzie Kabaretów Paka
w Krakowie. Potem były „Złota Szpilka” i wiele, wiele innych. Kabaret jest gospodarzem największej imprezy kabaretowej w kraju – Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. Ma na koncie kilkanaście wyjazdów zagranicznych, występował między innymi w Nowym Yorku, Chicago, Los Angeles. Wszystkim kojarzy się z najbardziej znaną kabaretową parą w kraju – Marianem i Helą.
Uroczystość uświetnił występ zespołu „Brathanki”. Muzycy folkowo- rockowej grupy wraz z wokalistką, Agnieszką Dyk, rytmicznymi dźwiękami porwali do wspólnej zabawy zgromadzoną publiczność. Na zakończenie wspólnego świętowania najbardziej wytrwali otrzymali od zespołu autografy i mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie! Sobotnie przedpołudnie powitało wszystkich słoneczną, letnią pogodą. Wśród licznych atrakcji, które czekały na placu przy GCK na naszych gości był m.in. pokaz gotowania, przygotowany przez Panią Paulinę Kantak, uczestniczkę programu Hell’s Kitchen, grillowanie „pod chmurką” w wykonaniu Wójta Gminy Potęgowo, zabawy dla najmłodszych przygotowane przez animatorki z „Przygody”, dmuchane zjeżdżalnie. W namiocie promocyjnym Gminy Potęgowo pracownice GOK zapraszały do Kącika Małego Artysty, prowadziły animacje dla najmłodszych oraz warsztaty balonowe, pracownice biblioteki zapraszały na kiermasz książki oraz do wspólnych konkursów, natomiast  wolontariusze Muszkieterów Szpiku ze Słupska prowadzili zbiórkę dawców szpiku.  Równocześnie, na placu przy GCK  odbywał się pokaz motocykli oraz  kajaków, a na amatorów militariów czekały jazdy czołgiem oraz pojazdami militarnymi, które odbywały się na placu między Stadionem Gminnym, a drogą krajową S6. Po godz.16:00 na scenie zaprezentowali się artyści disco polo. Jako pierwsze wystąpiły dziewczyny z zespołu „Camasutra”. Następnie na scenie pojawili się soliści i zespoły z Gminy Potęgowo: zespół „Mleczaki” i „Dzwoneczki”, grupy taneczne z GOK pod kierunkiem pani Małgorzatry Węgrzyn- Kucharek, Mateusz Kędra, Patrycja Pikuła, Marta Małek, Igor Żółciński, Nikola Kędra. zespół „Wiśta Wio!” Z gorącym przyjęciem spotkały sie także zespoły „Bobi” i „Solaris”, które  wieczorem zaprosiły do wspólnej zabawy. Po godz. 22.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, którą do rana prowadził DJ Mateusz Cieszyński.

            W niedzielę zaplanowano atrakcje sportowo-rekreacyjne. O godz. 10:00 na stadionie przy ul. Kościuszki rozpoczął się V Rodzinny Bieg po Zdrowie. Mimo iż pogoda nie dopisywała,
w tegorocznej, piątej edycji, tradycyjnie współorganizowanej przez GOK w Potęgowie, Uczniowski Klub Sportowy „Zefir” w Potęgowie, Uczniowski Klub Sportowy „Feniks” w Skórowie uczestniczyło ponad 200 biegaczy.  Tuż po sportowych zmaganiach na bieżni, rozpoczęły się gminne derby – mecz ligowy Płomień Malczkowo – Grab Grapice. Równocześnie na placu między Stadionem Gminnym a drogą krajową S6 możliwe były przejazdy na sprzęcie militarnym. Przed godziną 13:00 na placu przy Gminnym Centrum Kultury rozpoczęły się zmagania strongmanów
z udziałem Sławomira Toczka, Krzysztofa Schabowskiego, Przemysława Brzozy i Sławomira Rawińskiego. W niedzielnych zmaganiach zawodników i mieszkańców gminy, którzy uczestniczyli
w zawodach strongmanów, dopingował aktor Tomasz Oświeciński. Na gości czekały także liczne punkty gastronomiczne, dla najmłodszych w Kąciku małego artysty przygotowano warsztaty decoupage oraz papierowej wikliny. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w mini warsztatach modelowania balonów, a najmłodsi ustawiali się w długich kolejkach do  malowania twarzy.

              Serdeczne podziękowania składamy osobom i firmom, które zaangażowały się w organizację tegorocznych obchodów Dni Gminy Potęgowo: firmie Nadmorskie Elektrownie Wiatrowe”, firmie „Leśny Staw” panu Marcinowi Jabłońskiemu, firmie Mikolajczyk & Wielgus Transport Spedycja panom Łukaszowi Mikołajczykowi i Michałowi Wielgusowi, Panu Marianowi Aniołowi, firmie Michałowscy, firmie „Ulenberg” Państwu Sylwii i Mirosławowi Ulenberg, firmie „Różatrans”- bracia Różańscy, Panu Zbigniewowi Mazurkowi, Strażakom z OSP w Potęgowie, Pani Tamarze Kaśnickiej.

 

            Dziękujemy wszystkim osobom, które podczas Dni Gminy Potęgowo odwiedziły Naszą Gminę i licznie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych przez nas atrakcjach.
                                                                                     Zapraszamy Państwa na kolejna atrakcje organizowane w Gminie Potęgowo!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=sxD5–A47bk

https://www.youtube.com/watch?v=q3h3isZW2TY

https://www.youtube.com/watch?v=WdKGFVm-OsA

https://www.youtube.com/watch?v=LIik5rQRZMM

 

Dni Gminy Potęgowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content