II Dzień Europejski w Gminie Potęgowo !!!

   18 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich obchodziliśmy II Dzień Europejski w Gminie Potęgowo. Z tej okazji na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji. Już od 9.00 gościliśmy maluszki z Przedszkola w Potęgowie oraz dzieci z Zespołu Szkół w Potęgowie. Od rana w świetlicy GOK „średniaki” i starszaki” mierzyli się z plastycznymi wyzwaniami. Było głośno i bardzo kreatywnie, a na zakończenie zajęć spod rączek „małych artystów” wyszły prześliczne, ekologiczne pszczółki i wiatraczki. W tym czasie grupa najmłodszych przedszkolaków rywalizowała podczas mini zawodów, uczestniczyła w zabawach z chustą oraz zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

    Podczas warsztatów rękodzieła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie,  pod kierunkiem instruktorów, poznały podstawy decoupage. Na zajęciach dzieci wykonały spersonalizowane podstawki pod kubeczek, które mogą być doskonałymi prezentami na dzień matki. Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach animacyjnych i rozgrywkach sportowych.

     Od godz. 13.00 do 17.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Potęgowie zapraszała wszystkich  miłośników literatury
na gry i zabawy z biblioteką „Co wiesz o książce?”. W programie było wspólne czytanie bajek oraz gry edukacyjne.

     W godzinach popołudniowych zostały zorganizowane otwarte zajęcia taneczne dla dzieci oraz zajęcia wokalno- instrumentalne dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestniczyli także w grach i zabawach zorganizowanych w sali widowiskowej GCK. Odwiedzający GOK mieli możliwość uzyskać informację na temat funduszy europejskich od pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku.

    Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy niespodzianki, przekazane przez Ministerstwo Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Dzieci m.in. otrzymały kolorowe książeczki, smyczki, balony, wiatraczki i chorągiewki.

 

         Serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!

 

 

II Dzień Europejski w Gminie Potęgowo !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Skip to content